Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Firewall GData IS 2014 blokuje internet - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Firewall GData IS 2014 blokuje internet (/firewall-gdata-is-2014-blokuje-internet-35486-t)



Firewall GData IS 2014 blokuje internet - LukiSacz - 22.08.2013 20:22

Witam wszystkich

Mój problem:
Mianowicie dziś postanowiłem zrezygnować z AVG Free Antivirusa i przenieść się na G Data Internet Security 2014 z Komputer Świata. Po udanej instalacji zauważyłem, że nie mogłem połączyć się z żadną stroną internetową przez Firefoxa ani żadną inną przeglądarkę. Udało mi się za to wygooglować na smartfonie podobne problemy do mojego i tam dowiedziałem się, że może być to problem z firewallem, który blokuje firefoxa. I rzeczywiście, po wyłączeniu zapory w menu antywirusa dostęp do internetu powraca. Jednakże przy włączeniu zapory chociażby na niskiej skuteczności, dostęp do sieci znów jest blokowany.
Jak temu zapobiec i zrobić, żeby internet śmigał wraz z uruchomioną zaporą?
Bardzo proszę o odpowiedzi
Pozdrawiam Uśmiechnięty

EDIT: Temat do zamknięcia, zrezygnowałem z tego programu.


RE: G Data IS 2014 - Firewall blokuje internet - thermalfake - 25.08.2013 18:25

Pakiety internet security mają to do siebie iż mają wbudowany firewall. Cały myk polega na tym aby skonfigurować strefę zaufaną i zasady ruchu sieciowego dla niej.
W tej wersji firewall ustawia się automatycznie na tryb autopilota i nie monitoruje okienek z zapytaniem o blokadę czy pozwolenie. Wystarczyło wejść do opcji firewalla, ustawić na poziom standardowy lub samemu go przekonfigurować gdyż nie zabiera to wiele czasu.