Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ikony na koncie użytkownika - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Ikony na koncie użytkownika (/ikony-na-koncie-uzytkownika-35343-t)



Ikony na koncie użytkownika - elrubel - 16.08.2013 20:54

Witam,
mam następujący problem, posiadam 2 konta na komputerze własne Administracyjne oraz dodatkowego użytkownika. Na własnym koncie zabezpieczonym hasłem posiadam wiele ikon, potrzebnych bardziej lub mniej. Chciałbym ograniczyć ilość ikon na zwykłym koncie do minimum tj. Mój Komputer, Dokumenty, kosz oraz np. Mozilla.
I tu pytanie jak pozbyć się reszty ikon z pulpitu tego konta bez utraty ich na własnym pulpicie ??

Z góry dzięki za pomoc Cwaniak

Rubel,


RE: Ikony na koncie użytkownika - Windows 77 - 17.08.2013 10:52

Zalogować się na to 'zwykłe' konto i usunąć z niego ikony ?
U ciebie ikony nie powinny się usunąć, bo to przecież dwa inne pulpity.


RE: Ikony na koncie użytkownika - irocket - 17.08.2013 11:56

Nie koniecznie Cwaniak Bo jeżeli są jakieś ikonki w C:\Users\Public\Desktop to są one na każdym koncie i usunięcie ich z jednego pulpitu usuwa ze wszystkich. Wtedy lepiej jest przenieść je z tamtego pulpitu na swój własny.


RE: Ikony na koncie użytkownika - elrubel - 17.08.2013 13:49

@Windows 77, właśnie tak sie nie da usuwa ikony z obu pulpitów.

irocket tzn jak przenieść z którego na własny bo troche nie zrozumiałem Uśmiechnięty proszę o sprecyzowanie dzięki


RE: Ikony na koncie użytkownika - irocket - 17.08.2013 14:40

Z C:\Users\Public\Desktop przenieść do C:\Users\Twoja_nazwa_użytkownika\Desktop i ewentualnie C:\Users\Nazwa_innego_użytkownika_który_ma_też_mieć_ikony\Desktop


RE: Ikony na koncie użytkownika - elrubel - 17.08.2013 15:56

wchodzę tam w pulpit usera i niestety ale mam tylko 2 ikony które faktycznie po usunięciu stamtąd znikaja tylko na jego koncie... niestety to nie rozwiązuje całkiem mojego problemu


RE: Ikony na koncie użytkownika - thermalfake - 25.08.2013 15:24

Zrób sobie kopię ikonek które są w All Users.
Ustal część wspólną dla obu kont a resztę przenieś na swoje konto administracyjne.
Przy instalacji następnych aplikacji patrz czy czasem nie pyta dla kogo instalować - wszystkich czy tylko dla Ciebie.