Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak odpowiednich uprawnień do zmiany uprawnień użytkownika - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak odpowiednich uprawnień do zmiany uprawnień użytkownika (/brak-odpowiednich-uprawnien-do-zmiany-uprawnien-uzytkownika-35218-t)



Brak odpowiednich uprawnień do zmiany uprawnień użytkownika - Mateuszello - 12.08.2013 12:22

Witam, mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu nie mam uprawnień do zapisu pobieranych programów na utworzonym na dysku D folderu. Mam jedyne konto, które jest administratorem. Próbowałem zmienić uprawnienia tego folderu (PPM -> Właściowści -> Zabezpieczenia -> Edytuj -> Administratorzy), ale pola, w których zaznacza/odznacza się konkretne zezwolenia są nieaktywne, wygaszone. Wszystkie inne grupy użytkowników również nie mają dostępu do "zafajkowania" danych funkcji. Jest do dla mnie sytuacja bardzo dziwna i niezrozumiała. Tymbardziej, że wiele plików już zdążyłem tam zapisać. Żeby administrator nie mógł zmienić żadnych uprawnień?
Bardzo bym prosił o pomoc - dokładną poradę, wskazówkę jakie kroki mam podjąć Wstydniś

PS
Aha, jeszcze jedno. Otóż przy wyborze opisanego wyżej folderu wyświetla się ten komunikat o braku uprawnień, ale również jest propozycja czy nie chciałbym zapisać pliku w folderze admin(Dysk lokalny (DUśmiechnięty -> Użytkownicy -> admin), gdzie z kolei mam możliwość zmiany uprawnień.


RE: Admin: Brak uprawnień do zmiany uprawnień - irocket - 12.08.2013 12:26

Spróbuj: ppm -> właściwości -> zabezpieczenia -> zaawansowane -> właściciel -> edytuj -> wybierasz "administratorzy" -> ok -> ok -> ok


RE: Admin: Brak uprawnień do zmiany uprawnień - Mateuszello - 12.08.2013 12:53

Udało mi się uzyskać dostęp do edycji zezwoleń dla wszystkich grup i zaznaczyłem "Pełną kontrolę" dla "Administratorzy", ale podczas konfiguracji "wystąpiło sporo błędów podczas stosowania informacji o zabezpieczeniach do:" i tutaj wszystkie pliki od Windowsa (DVD Maker, Explorer, dużo plików o nazwie "Microsoft...". Ostatecznie pobrałem to co chciałem bez alarmu o braku uprawnień i mimo tych błędów wszystko powinno być w porządku? Jeśli w takiej sytuacji nie będzie problemów to z góry dziękuję uprzejmie za udzieloną pomoc Cwaniak