Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64. (/tworzenie-obrazu-systetmu-windows-7-home-premium-x64-35126-t)



Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64. - stadzik - 07.08.2013 09:03

Witam,

napotkałem na bardzo dziwny problem. Przeszukałem masę stron i nie spotkałem się jeszcze z jego rozwiązaniem.
Mianowicie...z racji braku nośnika z win7 postanowiłem zrobić jego obraz.

Wchodzę w Panel sterowania->system i zabezpieczenia->kopia zapasowa/przywracanie->utwórz obraz systemu

Z racji tego że nie posiadam stacji cdrom, obraz chcę zapisać na pendrive o pojemności 16GB.

Wyskakuje mi okno "Tworzenie obrazu systemu" gdzie mam do wyboru
-na dysku twardym
-na jednym lub kilku dyskach DVD

Wybieram pierwszą opcję gdzie mam do wyboru tylko mój dysk USB (brak możliwości dysku wbudowanego do komputera). Niestety poniżej pokazuje się następująca informacja:
"Ten dysk nie jest prawidłową lokalizacją kopii zapasowej"

Nie mam pojęcia o co chodzi. Chcę zrobić kopię zapasową systemu i dysków przywracania. Wiecie jak rozwiązać ten problem albo znacie jakiś inny sposób (program) aby to zrobić?
Będę wdzięczny za pomoc


RE: Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64 - kalisz1955 - 07.08.2013 10:32

Może być że 16 GB jest za mało, bo mnie podczas robienia obrazu wyświetla że obraz może potrzebować nawet
25 GB.


RE: Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64 - stadzik - 07.08.2013 10:49

(07.08.2013 10:32)kalisz1955 napisał(a):  Może być że 16 GB jest za mało, bo mnie podczas robienia obrazu wyświetla że obraz może potrzebować nawet
25 GB.

ale wówczas powinno chyba wyświetlać się, że dysk ma za mało miejsca?


RE: Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64 - irocket - 07.08.2013 11:50

Sformatuj pendrive'a na system NTFS lub ExFAT (chyba jednak na NTFS).
Cytat:1. Podłączamy pendrive
2. Wchodzimy do Mój komputer i otwieramy okienko właściwości pendrive'a
3. Przechodzimy do zakładki Sprzęt
4. Wybieramy naszego pendrive'a z listy i klikamy Właściwości
5. W zakładce Zasady zaznaczamy opcję Optymalizacja wydajności
6. Teraz już przy formatowaniu pendrive'a możliwa będzie opcja wyboru NTFS
Potem pamiętaj, aby wyciągać poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu


RE: Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64 - stadzik - 07.08.2013 12:15

Pendrive jest sformatowany na NTFS. Nic to jednak nie zmienia.


RE: Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64 - thermalfake - 07.08.2013 12:48

Wystarczy przeczytać, że tworzenie obrazu systemu (nie backupu) nie jest wykonalne na nośnikach pamięci flash.

Cytat:You can't save a system image on a flash drive.

http://windows.microsoft.com/en-SG/windows7/Where-should-I-save-my-backup


RE: Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64 - stadzik - 13.08.2013 21:24

Faktycznie. Czytałem to ale jakąś mi to zdanie musiało umknąć. Dzięki za pomoc. Do zamknięcia.


Tworzenie obrazu systetmu Windows 7 home premium x64 (rozwiązany) - LadyInBlue - 13.08.2013 21:29

Wątek rozwiązany.