Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Niespodziewanie zniknęło 9 GB z dysku - Windows 7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Niespodziewanie zniknęło 9 GB z dysku - Windows 7 (rozwiązany) (/niespodziewanie-zniknelo-9-gb-z-dysku-windows-7-rozwiazany-3502-t)



Niespodziewanie zniknęło 9 GB z dysku - Windows 7 (rozwiązany) - damazy - 06.01.2010 06:56

Witam,
ostatnio zauważyłem, że z dysku systemowego C zniknęło mi tak z dnia na dzień 9 GB miejsca. Wszystkie foldery razem z ukrytymi zajmują 12 GB, dostępnych jest 8GB a cały dysk ma 29GB. Może mi ktoś wyjaśnić co jest grane? Pozdrawiam


RE: zniknęło 9 GB z dysku - Windows 7 - slump - 06.01.2010 07:01

Każda instalacja niemal to tworzenie punktu przywracania, sam system co jakiś czas też go tworzy, kopie pilów rejestru, pliki cache, cache przeglądarek, temporary internet files, zrzuty pamięci, logi, sprawozdania błędów, wszelkie pliki tymczasowe, zapasowe, kopia zapasowa systemu i setki innych opcji.
Użyj oczyszczania dysku z opcja oczyść pliki systemowe i tam każ wymazać stare punkty przywracania, a odzyskasz sporo miejsca, skorzystaj z CClenera a odzyskasz go jeszcze trochę i zrobisz porządki w rejestrze.


RE: zniknęło 9 GB z dysku - Windows 7 - nieboraku - 07.01.2010 02:00

Ostatnio zauważyłem, że w TEMP siedziało mi jakieś 4GB śmieci - troszkę się zdziwiłem, bo w WinXP nigdy aż tyle tego nie było Zakłopotany.

Inna inszość, że mogą być pliki przywracania, hibernacja, a w dodatku jeszcze plik wymiany i nagle miejsce na partycji systemowej topnieje w oczach Uśmiechnięty


RE: Niespodziewanie zniknęło 9 GB z dysku - Windows 7 - Lalik - 07.01.2010 10:25

Dlatego od czasu do czasu trzeba oczyścić dysk, Vista miłą podobnie Cwaniak


RE: zniknęło 9 GB z dysku - Windows 7 - damazy - 07.01.2010 18:07

(07.01.2010 02:00)nieboraku napisał(a):  Ostatnio zauważyłem, że w TEMP siedziało mi jakieś 4GB śmieci - troszkę się zdziwiłem, bo w WinXP nigdy aż tyle tego nie było Zakłopotany.

Inna inszość, że mogą być pliki przywracania, hibernacja, a w dodatku jeszcze plik wymiany i nagle miejsce na partycji systemowej topnieje w oczach Uśmiechnięty

Dzięki, pomogło czyszczenie TEMPa