Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak znaleźć i usunąć pliki zaśmiecające dysk? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak znaleźć i usunąć pliki zaśmiecające dysk? (/jak-znalezc-i-usunac-pliki-zasmiecajace-dysk-34967-t)



Jak znaleźć i usunąć pliki zaśmiecające dysk? - skyszczena - 01.08.2013 06:56

Posiadam dysk 500GB, na który jest podzielony na dwie partycje 30GB (system) i 470GB (dane)
Na partycji z danymi W7 pokazuje mi zajętość ok 370GB, natomiast kiedy zaznaczę wszystkie swoje pliki i foldery i wybiorę Właściwości to objętość ich jest 103GB (brak plików i folderów ukrytych). Z tego wynika, że ok 265GB mam jakiś śmieci.
I teraz mam do was pytanie:
W jaki sposób dowiedzieć się co zajmuję tyle miejsca i jak się tego pozbyć?


RE: Zaśmiecony dysk - Maxim128 - 01.08.2013 09:27

Wejdź na c:/Windows /TEMP i sprawdź ile tam masz plikówUśmiechnięty


RE: Zaśmiecony dysk - shall - 01.08.2013 11:33

Program CCleaner oraz systemowe oczyszczanie dysku powinny Ci pomóc.


RE: Zaśmiecony dysk - skyszczena - 01.08.2013 12:28

Sprawa dotyczy partycji na której są tylko dane i nie ma systemu.
Po zaznaczeniu danych jest ok 103GB natomiast eksplorator W7 pokazuje ok 370GB zajętości.
CClenaer nic nie pomógł a opcja sprawdzenia c:/Windows /TEMP dotyczy tylko dysku z systemem.


RE: Jak znaleźć i usunąć pliki zaśmiecające dysk? - irocket - 01.08.2013 12:56

Sprawdź wielkość pliku wymiany na tej partycji, zobacz, ile zajmują pliki przywracania systemu na tym dysku


RE: Jak znaleźć i usunąć pliki zaśmiecające dysk? - shall - 01.08.2013 13:19

Włącz opcję pokazywania ukrytych plików i folderów i ponownie wszystkie zaznacz.