Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Wysokie wykorzystanie ramu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Wysokie wykorzystanie ramu. (/wysokie-wykorzystanie-ramu-34907-t)



Wysokie wykorzystanie ramu. - graby0 - 30.07.2013 13:03

Witam, od rana mam wysokie wykorzystanie ramu.
Specyfikacja:
i5 3210m
8gb ramu 1600mhz
Win 7 64bit.

Windows postawiony ze 4 dni temu. Do tej pory było wszystko ok. Skanowałem system spybotem i teraz skanuje nortonem. Screen menadzera wstawiam tutaj. Jak plik mało widoczny to mogę wstawić gdzie indziej. Wykorzystanie podczas skanowania i z odpalonym skypem 87%. W stanie spoczynku dużo ponad 50%. Zainstalowana pamięć ram: 8gb (brak napisu że dostępne 3,5 itd).

Screny z cpu-z:
Memory
Slot1
Slot2

Nie wiem co możę być jeszcze przydatne. System nabiera pamięci tuż po uruchomieniu.

OTL
EXTRAS

Screen z aida64 przy wykorzystaniu pamięci 64%. Mój link.
I screen z aida dosłownie chwile później.

Screen z aidy po 1h pracy. Poziom pamięci się ustabilizował i wynosi 87%.

msconfig 1 i 2

Alert przy 91%.

@zrobiłem przywrócenie systemu do wczoraj. Zobaczymy czy coś to pomoże ale nadal proszę o skomentowanie tego co się stało a być może dzieje dalej.


RE: Wysokie wykorzystanie ramu. - Maxim128 - 31.07.2013 09:39

Skype zabiera tak dużo pamięci?
Wstaw screen managera w czasie spoczynku komputera. W tym screenie z AIDY większość jak widzę zżera svhost.exe. Wyłącz aktualizacje automatyczne* i sprawdź czy tyle nie bierze (svhost.exe).


PS Skype odpala się przy starcie?
PS2: Wszystko widać na screenieCwaniak

*niesprawdzany przeze mnie sposób(z jednego z forów)


RE: Wysokie wykorzystanie ramu. - graby0 - 31.07.2013 12:27

Problem rozwiązany poprzez przywrócenie systemu do stanu wcześniejszego.

AD PS1 - Nie, skype tylko 100mb a na dole jest napisane że pamięć zajęta to aż 87% z 8gb. Skype nie startuje przy starcie systemu, sam go uruchamiam.

Aktualizacje zawsze wyłączam to zainstalowaniu Windowsa i wchodzę tam kiedy mi się przypomni.


Wysokie wykorzystanie ramu. (rozwiązany) - LadyInBlue - 31.07.2013 12:34

Wątek rozwiązany.