Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Aktualizacja oryginalnej Visty do Windows 7 [klucz] - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Aktualizacja oryginalnej Visty do Windows 7 [klucz] (/aktualizacja-oryginalnej-visty-do-windows-7-klucz-3489-t)



Aktualizacja oryginalnej Visty do Windows 7 [klucz] - aviene - 05.01.2010 13:34

Witam. Chciałabym dokonać aktualizacji mojego systemu Windows Vista do 7. System został zakupiony wraz z komputerem w lipcu tego roku, czyli według tego co wyczytałam w internecie łapię się na darmową aktualizację. Problem w tym, że wraz z Vistą nie dostałam klucza do Win 7, za to mam oryginalny klucz do Visty. Szukałam w internecie informacji na ten temat i dowiedziałam się o jakimś generatorze. Wolałam jednak nie pobierać niczego ze strony innej niż Microsoft bo być może wtedy otrzymałabym piracki kod, a skoro mam możliwość legalnego to wolę zapytać.
Tak więc proszę o pomoc. Czy podczas aktualizacji systemu windows tak jak jest to opisane na tej stronie:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/help/upgrading-from-windows-Vista-to-windows-7
mogę użyć klucza od Visty czy potrzebuję wygenerować [lub zrobić w jakiś inny sposób] klucz do 7?

Jeżeli podobny temat był to bardzo przepraszam, ale szukałam na forum i nic nie znalazłam.


RE: Aktualizacja oryginalnej Visty do Windows 7 [klucz] - Lalik - 05.01.2010 13:40

W tej tz darmowej aktualizacji z win Vista do Win 7 w zależności od firmy z jakiej kupiłeś komputer istnieje taka zasada, wchodzisz na stronę producenta komputera, sprawdzasz czy twój komputer się kwalifikuje (jeśli kupiłeś z vistą home basic aktualizacja się nie należy) jeśli tak zamawiasz u nich nośnik, uiszczasz opłatę (rożne u różnych producentów) i przysyłają ci nośnik wraz z kluczem Uśmiechnięty) klucz z Visty służy do Visty natomiast do 7 musisz otrzymać z 7 Uśmiechnięty)