Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przycinanie okien po formacie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Przycinanie okien po formacie (/przycinanie-okien-po-formacie-34858-t)



Przycinanie okien po formacie - aspartam - 28.07.2013 15:20

Witam. Posiadam laptopa Toshiba Satellite L500-12 N. Po zainstalowaniu Windows 7, przewijanie okien, przeciąganie ich zacina się, lekkie zwiechy tak jakby nie było sterowników karty graficznej, ale instalowałem różne i ze strony toshiby i cały czas to samo. Jakieś pomysły? Wyłączyłem przezroczystosc, cienie pod ikonami, indeksowanie plików i ciągle jest to samo. Jakieś pomysły? Może dlatego, że w opisie systemu jest Zainstalowana pamięć (RAM) 4,00GB (dostępne 2,84 GB) ?


RE: Przycinanie okien po formacie - irocket - 28.07.2013 16:07

Zainstalowałeś Windows 7 w wersji 32 bitowej? Jak tak, to dlatego masz mniej pamięci RAM.


RE: Przycinanie okien po formacie - aspartam - 28.07.2013 16:15

(28.07.2013 16:07)irocket napisał(a):  Zainstalowałeś Windows 7 w wersji 32 bitowej? Jak tak, to dlatego masz mniej pamięci RAM.

Podobnież do 4GB nie ma to generalnego znaczenia czy 32 bity czy 64? Może grafika trochę zabiera?


RE: Przycinanie okien po formacie - thermalfake - 28.07.2013 18:15

Pokaż zakładkę pamięć uruchamiając monitor zasobów (resmon.exe). Dodatkowo z pierwszej belki posortować procesy od najbardziej pamięciożernych.
Generalnie coś zmaściłeś od momentu postawienia systemu na czysto. Nie wiem w jakiej kolejności był instalowany soft oraz czy jest kompletny (oczywiście ten niezbędny nie mówię o bloatware).
Nie ma znaczenia jaka architektura. Na zasoby sprzętowe powinna być przydzielona niewielka ilość - tak jest w lapkach.


RE: Przycinanie okien po formacie - irocket - 28.07.2013 18:17

Przy 4GB już ucina w zależności od komputera, od 3,2 do 3,5GB, grafika też może zabierać, jeżeli zintegrowana jest. 3GB nie powinno ucinać już