Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Laptop nie wyszukuje żadnych sieci WIFI - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Laptop nie wyszukuje żadnych sieci WIFI (/laptop-nie-wyszukuje-zadnych-sieci-wifi-34776-t)



Laptop nie wyszukuje żadnych sieci WIFI - Martynka - 25.07.2013 16:24

Witam,

mam następujący problem - mój nowy komputer nie znajduje żadnych sieci wifi, mimo że drugi laptop znajduję tę, z którą się łącze i jeszcze 1-2 inne,

Karta sieciowa włączona - sprawdzałam kilka razy na różne sposoby - przyciskiem funkcyjnym, fn+f8, centrum mobilności
Sprawdzałam w managerze urządzeń i sterowniki są aktualne, a karta działa poprawnie.

Komputer to msi cx61, karta intel centrino wireless-n 135.

Będę wdzięczna za pomoc!


RE: laptop nie znajduje żadnych sieci wifi - dz1kus - 25.07.2013 17:48

Witam,
Miałem podobny problem - sieć po kablu śmigała a na wifi wcale (nie znajdowało żadnej sieci wifi). Problem okazał się banalny. Podczas składania w fabryce zapomnieli tylko podłączyć anteny w lapku do karty wifi. Wystarczyło odkręcić dolną pokrywę ze znaczkiem dla wifi i samemu podpiąć. Możliwe, że u Ciebie jest podobny problem
Pozdrawiam.


RE: laptop nie znajduje żadnych sieci wifi - Martynka - 25.07.2013 23:06

po pierwsze to chyba nie powinnam lapka na gwarancji rozkręcać (?), a poza tym to sama i tak się nie będę w takie rzeczy bawić, bo się totalnie nie znam
ale właśnie się obawiam ciągle, że to wada sprzętowa Smutny bo wszystkie sposoby z innych forów (a przejrzałam sporo wątków) nie działały


RE: laptop nie znajduje żadnych sieci wifi - LadyInBlue - 26.07.2013 09:51

Jeżeli to wada sprzętowa i komputer jest na gwarancji to warto oddać go naprawy zamiast się samej męczyć.


RE: laptop nie znajduje żadnych sieci wifi - Martynka - 26.07.2013 14:33

ciągle liczę, że to jednak nie wada sprzętowa Cwaniak

z resztą sama nie będę się w to bawić, bo się nie znam, jak już wcześniej pisałam

EDIT: udało mi się rozwiązać problem (sama nie jestem pewna, co dokładnie zadziałało)

znalazłam ten wątek http://communities.intel.com/thread/34193

i zrobiłam tak, jak użytkowniczka, która miała podobny problem

"uninstall intel proset wireless
uninstall VPN (this is my work computer)
uninstall driver+card in windows Device Manager
reboot
netsh int ip reset
netsh winsock reset
reboot
install intel proset/wireless 15.6.1"

EDIT2: działało przez chwilę i niestety znów to samo Smutny


RE: laptop nie znajduje żadnych sieci wifi - thermalfake - 28.07.2013 17:55

To jest system preinstalowany fabrycznie czy doinstalowany osobno ? Robiłaś jakąś optymalizację usług ?
Pokaż pliki dzienników zdarzeń
c:\Windows\System32\winevt\Logs\system.evtx
c:\Windows\System32\winevt\Logs\\application.evtx
Czy po zmianie fn+f8 zmienia się ikonka stanu ON/OFF ?
Pokaż także wynik polecenia netsh wlan show all
Fajne by było gdybyś dodała tę sieć ręcznie tzn w centrum sieci i udostępniania -> zarządzaj sieciami bezprzewodowymi.
Proszę także ustawić taki sam kanał na routerze jak i końcówkach (w zaawansowanych ustawieniach kart bezprzewodowych).


RE: laptop nie znajduje żadnych sieci wifi - Martynka - 03.08.2013 10:23

thermalfake,dzięki za chęć pomocy, ale teraz już śmiga normalnie, więc do zamknięcia


laptop nie znajduje żadnych sieci wifi (rozwiązany) - LadyInBlue - 03.08.2013 14:39

Wątek rozwiązany.