Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Strasznie wolny start systemu. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Strasznie wolny start systemu. (/strasznie-wolny-start-systemu-34737-t)



Strasznie wolny start systemu. - Omen69x - 24.07.2013 11:25

Witam, i od razu mówię - tak, szukałem na forum, ale owe porady się bądź nie sprawdziły albo były zbyt mało podobne do mojego problemu.

Mój problem z startem systemu nie polega tyle na tym, że windows się włączy, dużo dużo myśli i włącza przeglądarke po 5min. Jest to znacznie dziwniejsze.

Jak wiadomo najczęściej pojawia się tło domyślne, potem bardzo szybko wskakuje tapeta, pasek startu no i cała reszta. Problem u mnie polega ze po przejściu z ekranu "ładowania systemu" zawiesza się na domyślnym tle (u mnie akurat szare, choć nie żeby to miało znaczenie), kursor normalny, można normalnie włączyć "Menadżer zadań" ale trzeba czekać coś koło.... 3-4min aż włączy się cała reszta, czyli pulpit, pasek startu.

Męczyłem już te wszystkie wynalazki które mają przyspieszyć system, czyściłem rejestr, defragmentowałem i nic. Sytuacja stała się szczególnie wkurzająca po zainstalowaniu COMODO Firewall który podwoił czas do obecnych średnio 3min. Niestety po jego usunięciu nie jest wcale lepiej, można śmiało iść do kuchni, wziąć sobie piwko i wrócić zanim win ruszy.


RE: Strasznie wolny start systemu - irocket - 24.07.2013 12:11

Sprawdź dysk HDTune lub MHDD lub Victoria.


RE: Strasznie wolny start systemu - Omen69x - 25.07.2013 10:53

Problem udało się rozwiązać. Po sprawdzeniu powyższym dysku, wyszło że jest w pełni sprawny, więc szukałem dalej przyczyny w plikach.

Przegrzebałem się przez pół internetu i trafiłem na FixWin i poradę że to problem z "explorer.exe". Porada trafna, co prawda nie wiem co to był za feler którego żaden z wcześniej użytych programów "naprawczo/konserwacyjnych" nie naprawił ale już działa jak powinien, aż miło.

Zostawiam link dla potomnych którzy natrafią na podobny problem: http://www.thewindowsclub.com/repair-fix-windows-7-Vista-problems-with-fixwin-utility


Strasznie wolny start systemu (rozwiązany) - LadyInBlue - 25.07.2013 11:29

Wątek rozwiązany.