Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak poprawnie skonfigurować protokoły internetowe IPv4 i IPv6? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Jak poprawnie skonfigurować protokoły internetowe IPv4 i IPv6? (/jak-poprawnie-skonfigurowac-protokoly-internetowe-ipv4-i-ipv6-34657-t)

Strony: 1 2


Jak poprawnie skonfigurować protokoły internetowe IPv4 i IPv6? - mafiapoznań - 21.07.2013 17:18

Witam.Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 chodzi mi o poprawnie wpisanie adresu ip i bramę podsieci i adres DNS


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - irocket - 21.07.2013 17:22

Wszystko zależy jaki masz modem / router / do jakiej sieci LAN należysz. Zwykle działa na automatycznych ustawieniach.


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - mafiapoznań - 22.07.2013 08:30

Posiadam radiówkę i router TP-LINK TL-WR543G gdzie są podłączone dwa kompy i posiadam też wifiii ale mam i odłączony.


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - Magnetar - 22.07.2013 12:54

Cytat:...ale mam i odłączony

Co autor ma na myśli ? :-/:-/

Tej, zastanów się co napisałeś.
Przemyśl dokładnie co chcesz zrobić, a następnie napisz to jeszcze raz pełnym zdaniem.


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - mafiapoznań - 22.07.2013 16:06

Napisałem że posiadam radiówkę i router ale chce wpisać prokotole internetowy adres ip i adres DNS i bramkę podsieci


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - irocket - 22.07.2013 16:15

Antena idzie z dachu do routera. Do routera są podłączone 2 kompy i trzeci chcesz podłączyć kablem - czyż nie?
Ustaw na automatycznie, powinno zadziałać, jak nie, to wejdź w ustawienia jednego z 2 komputerów, przepisz do 3-go, tylko zmień końcówkę adresu IP (np komp ma końcówkę .45 to daj .47)


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - thermalfake - 22.07.2013 17:16

Najpierw to trzeba poprawnie ustawić interfejs WAN routera aby mógł dalej przesyłać pakiety wewnątrz sieci w NAT. Takie ustawienia podaje dostawca.
To jak sobie skonfigurujesz wewnętrznie hosty LAN mnie to rybka - dynamicznym IP (konfiguracja automatyczna z DHCP w protokole sieciowym) czy statycznym przyjmując, że np
adres ip routera to 192.168.1.1 <- to jest tzw bramka gateway
255.255.255.0 <- maska podsieci
192.168.1.2 <- pierwszy wolny adres IP dla hosta (w zależności od maski ustalona jest ilość podsieci i zawartych w niej hostów - tu jedna podsieć z 254 hostami)
8.8.8.8, 194.204.159.1 itp - adres dns lub wpisać swojego dostawcy o ile podał


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - mafiapoznań - 23.07.2013 15:45

I to co podałeś ten adres ip i adres dns to mogę to wpisać w protokole >A jak otwieram bramkę gateway to wyskakuje komunikat że chcę nazwę uzytkownika i hasło a tego to nie wiem


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - Magnetar - 24.07.2013 02:09

Strona 8 podręcznika twojego routera.
Login: admin hasło: admin

A właściwie po co tam wchodzisz ?

Jak chcesz skonfigurować urządzenie to napisz to wprost - powiemy Ci co robić, a nie owijasz w sreberko i pytasz enigmatycznie o konfigurację protokołu TCP.

Podręcznik:

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/2008716160729.pdf


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - mafiapoznań - 28.07.2013 18:04

Mnie interesuje o poprawne skonfigurowanie protokołu TCP wiem że jest opcja ustawienia routera ale to mnie nie interesuje .


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - mafiapoznań - 06.08.2013 16:50

Wpisuje dane administratora do routera imenet-1 i nic login i hasło też i nic


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4 - shall - 07.08.2013 22:20

IPv6 nie oferuje nam chyba jeszcze żaden dostawca na skalę domową - jedynie w przypadku dużych centrum danych wersja szósta jest już wdrożona. W domu ciągle wersja 4.


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4? - mafiapoznań - 10.08.2013 00:12

To czyli mogę korzystać w domu Ipv4 tylko jakie dane wpisać?


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4? - thermalfake - 10.08.2013 13:28

Router dostałeś do łap skonfigurowany przez dostawcę czy sam kupowałeś i ktoś Ci to robił ?
Skoro masz już jakiś komputer wpięty do tej sieci zerknij przez ipconfig/all , spisz jego ustawienia a na nowym zmień tylko końcówkę adresu IP - maska podsieci, bramka i dns'y zostają te same.
Za ten czas już dawno mogłeś zadzwonić do dostawcy i poprosić o informacje.

Jeśli korzystasz z PPPoE to niżej masz prosty tutorial
http://www.internet.inethd.net/node/18

Cytat:i nic login i hasło też i nic

Prościej, taktowniej napisać np bez powodzenia.


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4? - mafiapoznań - 12.08.2013 17:59

Jak wpisuje ipconfig to pojawia się takie coś czarne na chwile i znika i nie wiem czemu tak jest .


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4? - irocket - 12.08.2013 18:16

wpisz najpierw cmd a później dopiero ipconfig, albo "ipconfig/all | clip" (bez ") i nie będziesz musiał wpisywać cmd, tylko wynik skopiuje się do schowka, co potem wkleisz pomiędzy znaczniki code w kwadratowym nawiasie


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokół internetowy TCP/Ipv6 i Ipv4? - Magnetar - 13.08.2013 07:00

Wciskasz kombinację klawiszy na klawiaturze - przycisk ze znakiem okienka windows + R (okienko i R)
Wpisujesz cmd
Zostanie otwarty wiersz poleceń (to czarne okno) i tam wpisujesz komendy tj ipconfig /all


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokoły internetowe IPv4 i IPv6? - mafiapoznań - 21.08.2013 17:15

Niech ktoś odpisze.


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokoły internetowe IPv4 i IPv6? - thermalfake - 21.08.2013 19:33

Na razie to Ty nie odpowiedziałeś na nasze pytanie.
A w zasadzie to jeszcze raz.
Masz dostęp radiowy i router TP-Linka. Teraz następujące pytania żebyśmy się zrozumieli.
Komputery/laptopy czy co tam posiadasz masz spięte kablami sieciowymi do routera bo wifi jest wyłączone.
Czy na którymś sprzęcie działa internet ? Jeśli tak to poprosimy o wynik powyższej komendy. Jeśli nie to proszę w protokole karty sieciowej której używasz (centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej -> połączenie lokalne) ustawić automatycznie przydzielaną konfigurację (nic nie wpisywać) dla tcp/ip v4. Następnie w przeglądarce wklepać adres ip routera (z instrukcji obsługi) i pokazać screeny ustawień i statusu. Tyle chyba potrafisz zrobić.


RE: Jak poprawnie skonfigurować protokoły internetowe IPv4 i IPv6? - mafiapoznań - 26.09.2013 23:50

A jak sprawdzić jakie mam hasło i login?