Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak dźwięku w głośnikach laptopa a słuchawki działają - lenovo g580 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Brak dźwięku w głośnikach laptopa a słuchawki działają - lenovo g580 (/brak-dzwieku-w-glosnikach-laptopa-a-sluchawki-dzialaja-lenovo-g580-34656-t)



Brak dźwięku w głośnikach laptopa a słuchawki działają - lenovo g580 - zyluss - 21.07.2013 15:42

Witam, mój problem polega na tym, iż nie mam dźwięku w laptopowych głośnikach.
Laptop: lenovo g580 wersja 20150

Problem jest w tym ze w oryginalnie zainstalowanych sterownikach do mojej karty dźwiękowej context smartaudio hd głośniki w laptopie nie działają ale oczywiście pokazuje na mikserze ze wszystko gra słupki skaczą itd. a znów gdy podłącze słuchawki to działają bez problemu - dźwięk jest. Teraz znów gdy odinstaluje sterowniki i zainstalują się automatycznie to dźwięk jest i w słuchawkach i w głośnikach tyle że tworzy się w Dźwięk - Odtwarzanie 2 możliwości głośniki oraz słuchawki i teraz jak zaznaczę głośniki jako domyślne to graja a gdy włączę słuchawki jako domyślne też graja bez problemu dodam jeszcze że gdy zainstalowane są sterowniki context to w w dzwięku jest tylko opcja "głośniki" .

Tyle że w tym wszystkim zależy mi na tym aby działały mi głośniki na oryginalnym oprogramowaniu dla mojej karty dźwiękowej ponieważ zależy mi na jakości dźwięku a na tych sterownikach no niestety nie jest to samo co może być problemem?


RE: Brak dźwięku w głośnikach laptopa a słuchawki działają - lenovo g580 - shall - 09.08.2013 12:04

Na innym sprzęcie (np. do wieży hi-fi) głośniki grają bez większych problemów?