Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zawieszanie sie systemu Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zawieszanie sie systemu Windows 7 (/zawieszanie-sie-systemu-windows-7-3465-t)



Zawieszanie sie systemu Windows 7 - ololarry - 03.01.2010 18:34

Witam, posiadam system Windows 7 w wersji Ultimate. Wszystko działa pięknie oprócz permanentnych zawieszeń systemu podczas gdy ktoś wchodzi na mój serwer ftp (z sieci lokalnej). W momencie rozpoczęcia ściągania przez kogoś system staje - myszka "staje", nie odpowiada na wymuszenia z klawiatury, a dźwięk jeśli jakiś leciał to zacina się. Spotkał się ktoś z takim problemem i zna rozwiązanie ? Z góry dziękuje za zainteresowanie.


RE: Zawieszanie sie systemu Windows 7 - slump - 04.01.2010 22:12

Nic na to za bardzo nie poradzisz, skoro z Win 7 zrobiłeś serwer. W zarządzaniu komputera możesz tylko jeśli ktoś Ci przeszkadza w udostępnionych udziałach ograniczyć ilość jednoczesnych podłączeń i odłączyć kogoś od pobierania. Serwer ftp lepiej na osobnej maszynie postawić, lub zainteresować się produktami MS serwerowymi.


RE: Zawieszanie sie systemu Windows 7 - ololarry - 06.01.2010 16:20

Proszę o przeczytanie mojego postu raz jeszcze. Napisałem w nim, że jest to serwer FTP w sieci lokalnej - obciążenie znikome, transfery do 2 MB/s, jedno połączenie jednocześnie, więc jeśli to chodziło pod Windows XP bez problemów to dlaczego miałoby teraz nie chodzić? System zawiesza się za każdym razem jak ktoś zacznie coś ściągać - nie jak wchodzi.


RE: Zawieszanie sie systemu Windows 7 - xsaw - 14.03.2010 13:28

Witam
mam taki sam problem, jeśli próbuje skopiować jakieś pliki przez sieć na inny komp to windows się zatrzymuje i nic do niego nie dociera,
sprzęt to:

proc: Q9400
płyta: asus P5k-V
ram: 4 GB GEIL
grafa: asus na nvidii ale to mało ważne

korzystam ze zintegrowanej karty sieciowej

problem jest na tyle upierdliwy że na piecyku mam wszystkie pliki, których nie potrzebuję na co dzień w pracy, a na laptopie mam aktualne projekty itd, jak przychodzę na chatę to włączam lapa jako podpinam do sieci a pracuję na stacjonarnym, i jak coś zapisuję to zwiecha Zacieszacz.

nie wiem dlaczego się tak dzieje ale jest to irytujące, dodam że na lapie jest postawiony ten sam system a problem nie występuję, tam mam inne problemy Zacieszacz ale to w innym wątku


RE: Zawieszanie sie systemu Windows 7 - ihatebuffering - 14.03.2010 13:31

Na początek polecam zaktualizować wszystkie sterowniki Drivermaxem a potem pogadamy .