Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
GTA IV nie chce sie włączyć - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: GTA IV nie chce sie włączyć (/gta-iv-nie-chce-sie-wlaczyc-34608-t)



GTA IV nie chce sie włączyć - Malakianist - 19.07.2013 13:29

Witam. Mam następujący problem. Kupiłem na steamie GTA IV. Po długiej instalacji zainstalowałem, chcę włączyć grę, wyskakuje ten "Social Club". Kiedy chce stworzyc konto to nie może mnie połączyć z serwerem, więc daje "Play Offline". I byłoby pięknie gdybym mógł sobie grać offline. Wyskakuje coś takiego: GTA IV FATAL ERROR: Windows Vista (mam Windows 7 ultimate) need to have Service Pack 1 or higher to proceed. Instalowałem już wszelkie możliwe Service Packi i na Windows 7 i vistę. To na vistę oczywiście nawet się nie zainstalowało bo mam inny system. Te na 7 sie instalowały ale to i tak nic nie dało.Zły Nadal pojawia sie ten sam komunikat. Co robić? Bardzo zależy mi na rozwiązaniu problemu. Z góry dziękuję.


RE: GTA IV nie chce sie włączyć - irocket - 19.07.2013 13:50

Spróbuj uruchomić grę nie przez Steam, a bezpośrednio z folderu X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\gtaiv (pewnie taki, a jak nie, to końcówka inna; X to twój dysk). Ewentualnie zastosuj się do tego:
Cytat:Sounds like Steam has got its self stuck in compatabilty mode.

This is how I and others have managed to fix it:

1. Hit start->run->regedit
2. Go to key: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers
3. Look for a entry with your path to steam.exe
4. Delete that entry
5. If you dont find it there try HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers



RE: GTA IV nie chce sie włączyć - Malakianist - 20.07.2013 18:28

Tak, ok to jak otworzyć grę juć rozkminiłem. Otwieram ją z paska "Start". Z folderu też się da, ale musiał się pojawić oczywiście nowy problem. Gra ledwo chodzi. Tzn. chodzi dość gładko ale w ustawieniach nie mogę prawie nic ustawić na porządny poziom jakości. Jest czerwony napis "warn" i jakieś tam ostrzeżenie że balansuję na krawędzi możliwości mojego kompa.
Parametry mojego kompa:
Procesor: AMD Athlon 2.7 Ghz X2
Karta graficzna: Nvidia Geforce 8600 (512MB)
RAM: 4GB
Powinno mi spokojnie iść na średnich a muszę grać na najniższych. Nie mam pojęcia o co chodzi