Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Home Prem OA reinstalacja - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 Home Prem OA reinstalacja (/windows-7-home-prem-oa-reinstalacja-34527-t)



Windows 7 Home Prem OA reinstalacja - Saszulec - 16.07.2013 15:12

Witam, mam pewien problem. Kupiłam laptop acer aspire 5733 z wgranym systemem Windows 7 home prem OA i tu zaczynają się schody. Chciałam zrobić reinstalację, bo trochę mi się zaśmiecił, ale nie mam go na płycie. A kopii zapasowych też nie posiadam. Mam kod z numerem na laptopie tylko.
Czytałam, że mogłabym niby pobrać Windows 7 home prem oa i podać swój kod i byłoby to legalne. Niestety nigdzie nie mogę go znaleźć, bo nie wiem czy te "oa" to jakaś wersja czy windows bez tej końcówki też byłby dobry Smutny Jestem zielona pod względem technologii.
Czy ktoś mógłby mi pomóc? Z tego co szukałam nikt chyba nie miał problemu takiego jak ja, jeżeli już był taki wątek to najmocniej przepraszam.


RE: Windows 7 Home Prem OA reinstalacja - thermalfake - 16.07.2013 15:44

Fabryczne przywracanie systemu

http://www.youtube.com/watch?v=pmVT0Z9r6_Q

Potem czeka jeszcze wykonanie nośnika recovery narzędzie Acer eRecovery Management.

Cytat:Czytałam, że mogłabym niby pobrać Windows 7 home prem oa i podać swój kod i byłoby to legalne.

Instalacja jest legalna ale już ściągnięcie obrazu iso z torrentów, p2p nie jest legalne bo tylko Microsoft jako właściciel praw może z tym robić co che a nie jakiś chłystek wystawiający w sieci.

Cytat:Niestety nigdzie nie mogę go znaleźć, bo nie wiem czy te "oa" to jakaś wersja czy windows bez tej końcówki też byłby dobry

No i dobrze wiesz, ze legalnie to znikąd go nie ściągniesz w wersji PL i bez praw do użytku edukacyjnego (MSDNA/DreamSpark). Tylko pożyczyć oryginał z wersji sklepowych OEM lub BOX.
Skrót OA oznacza wersję systemu preinstalowanego przez producenta, aktywowany lokalnie kluczem SLP (nie tym z naklejki) i nieprzenośny na inny sprzęt.


RE: Windows 7 Home Prem OA reinstalacja - irocket - 16.07.2013 15:52

Powinna być partycja recovery ukryta. Z niej można przywrócić system. OA oznacza OEM Activation, system zapewne nie jest aktywowany kluczem z naklejki, ale seryjnym kluczem producenta. Chyba można zainstalować zwykły Home Premium i zaktywować kluczem z naklejki, tylko może się nie aktywować przez Internet, tylko trzeba będzie robić to telefonicznie. Niech thermalfake mnie w razie potrzeby poprawi Cwaniak

edit: jednak szybiej ode mnie napisał Zadowolony