Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nieokreślony stan karty sieciowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nieokreślony stan karty sieciowej (/nieokreslony-stan-karty-sieciowej-34500-t)



Nieokreślony stan karty sieciowej - Magnetar - 14.07.2013 18:31

Cześć
Od dłuższego czasu obserwuje nietypowe zachowanie się karty sieciowej. Problem polega na tym, że system samoczynnie wyłącza kartę usb wifi. Z moich obserwacji wynika, że stan taki występuje w momencie gdy zwiększa się aktywność usługi, procesu Antimalware Service Executable.
Wygląda to w ten sposób:
W połączeniach sieciowych karta jest wyłączona
[attachment=5457]

ale jak widać w Menedżerze urządzeń wcale nie jest wyłączona.

Jedno zaprzecza drugiemu.

Próba włączenia najpierw zwraca komunikat, że połączenie nie powiodło się, a następnie taki komunikat:
[attachment=5458]
tylko co ma włączenie karty do połączenia z siecią to chyba tylko Microsoft wie.

W większości przypadków stan taki trwa ok 5 minut tak jakby w trakcie działania wspomnianego procesu system zablokował dostęp do sieci po czym karta zostaje włączona i powraca do normalnego działania.
Niestety nie zawsze tak jest taki stan potrafi trwać w nieskończoność i to jest bardzo irytujące, ja sobie poradzę w ostateczności zrestartuję komputer, ale nie tylko ja korzystam z komputera i nie każdy wie jak próbować ożywić kartę.

Używam MSE i zapory windows. Wiem że proces Antimalware jest powiązany z Defenderem, a MSE to chyba w zasadzie rozbudowany Defender. Zastanawiam się nad wyrzuceniem MSE, ale wcześniej pytam Was, czy macie jakiś pomysł ?

Dzięki, Pozdrawiam.


RE: Karta sieciowa WiFi - nieokreślony stan. - shall - 02.08.2013 21:11

Standard. Wyłącz oszczędzanie energii na karcie we właściwościach karty w menadżerze urządzeń Uśmiechnięty