Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 (/problem-z-automatyczna-instalacja-sterownikow-graficznych-przez-windows-7-x64-34380-t)



Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - jezzersky - 08.07.2013 08:31

Witam, mam problem z nadgorliwą siódemką.
Chciałem na swoim laptopie ASUS K50IJ z kartą graficzną Intel GMA 4500M zainstalować nieoryginalne sterowniki w celu polepszania działania karty. Przed tym muszę odinstalować stare sterowniki, uruchomić ponownie komputer i dopiero zainstalować nowe. Niestety system po odinstalowaniu sterowników za każdym razem po ponownym uruchomieniu instaluje swoje własne i w żaden sposób nie umiem tego wyłączyć. Odłączyłem mu internet żeby nie mógł pobrać sterowników z serwera jednak to nic nie dało. W ustawieniach instalacyjnych urządzeń wyłączyłem opcje automatycznej instalacji sterowników i dalej bez skutku.
Proszę o pomoc bo już w sumie nie wiem co robić.
Z góry dzięki za pomoc.Zacieszacz


RE: Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - irocket - 08.07.2013 08:46

Siódemka ma w sobie dość duży pakiet sterowników. Instaluje sobie swoje sterowniki, głównie WDDM (do obsługi Aero). Możesz instalować te nieoryginalne, ale zrób przed tym punkt przywracania (zapobiegawczo)


RE: Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - jezzersky - 08.07.2013 08:49

Tylko właśnie w tym jest problem, że ja nie chce żeby system instalował mi sterownik graficzny za każdym razem jak ja go odinstaluje (po restarcie systemu) żebym mógł zainstalować nowy sterownik (ten nieoryginalny a dokładniej Royal Bna Driver).


RE: Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - irocket - 08.07.2013 09:13

W trybie awaryjnym / Włącz wideo w niskiej rozdzielczości też instaluje?


RE: Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - jezzersky - 08.07.2013 15:31

Niestety w awaryjnym/ w niskiej rozdzielczości też instaluje.
Już nie wiem co mam z tym zrobić. Szukałem pomocy na stronie M$ ale tam nic nie znalazłem, może powinienem do nich zadzwonić i udzielą mi porady telefonicznie?


RE: Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - irocket - 08.07.2013 15:43

http://windows7forum.pl/wylaczenie-automatycznej-instalacji-sterownikow-8688-t ?


RE: Problem z automatyczną instalacją sterowników graficznych przez Windows 7 x64 - jezzersky - 09.07.2013 00:47

Niestety żaden ze sposobów z tamtego tematu nie zadziałał, już jestem na to głupi.
Zastanawiam się co może być problemem. Gpedit w tej wersji Windowsa nie ma więc też odpada.