Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth (rozwiązany) (/asus-f3e-ap096h-windows-7-nie-widzi-portu-bluetooth-rozwiazany-3393-t)



ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth (rozwiązany) - tilk - 30.12.2009 21:58

Witam mam problem ze sterownikami do portu Bluetooth (laptop ASUS F3E-AP096H) Windows 7 32bit po prostu nie widzi tego urządzenia.
(Zadzwoniłem do firmy Asus i usłyszałem, że dla tego modelu nie ma wsparcia technicznego pod Win7). Widzi tylko "podstawowe urządzenie systemowe" z wykrzyknikiem przy tym.
Niby tylko niewielki problem ale da mnie bardzo uciążliwy gdyż bardzo często korzystałem z niego do przesyłania plików do tel kom.
Można niby przewodem ale nie każdy ma go przy sobie.
Windowsem uszczęśliwił mnie "Komputer świat" w którym wylosowano mnie jako testera do tego produktu Microsoftu.
Próbowałem już wielu programów do ściągania sterowników i NIC.
Podejrzewam aby ściągnęły mi sterowniki do Bluetooth to musiał by go program zobaczyć a jak go nie widzi to i nie znajdzie sterów .... proszę pomóżcie co z tym fantem zrobić.
Na laptopie był przedtem zainstalowany (pre instalowany) system Windows XP HE


RE: laptop ASUS F3E-AP096H Win 7 nie widzi portu bluetooth - slump - 30.12.2009 22:03

Zawsze możesz spróbować zainstalować sterownik dla Visty ( w lub bez trybu zgodności).

W ostateczności: Być może to Ci pomoże: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)

Na stronie asusa są sterowniki dla Visty, powinny rozwiązać ten problem.


RE: laptop ASUS F3E-AP096H Win 7 nie widzi portu bluetooth - tilk - 30.12.2009 22:11

(30.12.2009 22:03)slump napisał(a):  Zawsze możesz spróbować zainstalować sterownik dla Visty ( w lub bez trybu zgodności).

W ostateczności: Być może to Ci pomoże: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)

Wszystko pięknie .......jeśli wiedziałbym jaki mam model bluetooth


RE: laptop ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth - slump - 30.12.2009 22:15

No ale to narzędzie może rozpoznać sprzęt niezidentyfikowany Uśmiechnięty

A po 2 na stronie asusa są sterowniki dla Bluetooth dla Visty ale zapewne będą wystarczające.

Po 3 w specyfikacji laptopa i w papierach na pewno nazwa jest wymieniona.

Wejdź na: http://support.asus.com/download/download.aspx w 1 polu wybierz notebook w 2 wybierz f3 a w trzecim f34 kliknij w wyszukaj, w okienku wybierz odpowiednia Vistę i już masz dostęp do sterowników a w tym do tego Ci potrzebnego.


RE: ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth - tilk - 30.12.2009 22:26

Zrobiłem tak jak było napisane w poradzie i....... zgłupiałem totalnie
Pokazało mi się takie coś
PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_15571043&REV_12
PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_15571043
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_088000
PCI\VEN_1180&DEV_0592&CC_0880


RE: ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth - slump - 30.12.2009 22:28

W pierwszej kolejności zastosuj to co napisałem od słów wejdź... w poprzedniej wypowiedzi, a odnośnie porady to wykrył to i pewnie proponuje jakieś sterowniki.


RE: ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth - tilk - 30.12.2009 22:31

Ściągam właśnie stery do Visty 32 bit ...zobaczymy czy coś pomoże.
Zainstalowało i niestety nic nie pomogło


RE: ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth - slump - 30.12.2009 22:43

Nic nie pomaga czyli??
Spr instalacji w trybie zgodności z Vistą.
Na stronie sterownika pisało, aby przed instalacja tego zainstalować jeszcze coś.
Wysłałem Ci PW, czekam.


RE: ASUS F3E-AP096H Windows 7 nie widzi portu bluetooth - tilk - 02.01.2010 11:07

PROBLEM ROZWIĄZANY
Okazało się że podstawą jest program" Wireless Console Utility " który zarządza równocześnie portem wifi i bluetooth. Niestety nie ma go dla mojego modelu i dla win7 ale ociągnąłem dla win Vista i odpaliłem w trybie zgodności. I udało sie reszta sama się zainstalowała automatycznie ,a na dodatek nie wiem czy to efekt Windows 7 czy nowych sterów do Wireless Console Utility ale z te.l kom zrobił mi się pilot do laptopa Uśmiechnięty (Windowsa ) Pod XP tego nie było.
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.Uśmiechnięty