Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z drukarką sieciową - offline - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z drukarką sieciową - offline (/problem-z-drukarka-sieciowa-offline-3392-t)



Problem z drukarką sieciową - offline - bibelot - 30.12.2009 21:40

Witam,
mam problem z drukarka HP F370.
Drukarka podlaczona pod router EDIMAX (z funkcja serwera drukowania) za pomoca kabla USB.

Do tego dwa komputery - XP Prof i 7 Home Premium.

Drukarka na XP zainstalowana poprzez port TCP/IP 192.168.2.1 - chodzi, drukuje, dziala - az milo.
Na systemie Windows 7 - drukarka rowniez zainstalowana na porcie TCP/IP ALE...
tu zaczyna sie problem. Po zainstalowaniu drukarki udaje sie wydrukowac tylko strone testowa - pozniej drukarka robi sie OFFLINE i nie da sie z nia "wspolpracowac". Jest tak do czasu ponownego odinstalowania i zainstalowania drukarki. Po ponownej instalacji znowu mozna wydrukowac strone testowa.... i drukarka przechodzi w tryb offline.

Przeszukujac google i forum spotkalem sie z podobnymi przypadkami lecz nikt nie podal "cudownego" uzdrowienia.


RE: Problem z drukarka sieciowa - offline - slump - 30.12.2009 21:49

Problem jest zawsze czy tylko gdy oba systemy pracują jednocześnie?

A starałeś się drukarkę po prostu za mapować przez net use?


RE: Problem z drukarka sieciowa - offline - bibelot - 30.12.2009 21:53

Dzięki za szybka reakcje,
dzieje się tak bez względu na to czy odpalone są 2 komputery czy tylko jeden.
Na opcje z mapowaniem nie wpadłem - ale sprawdzę to i dam znać.

Dzięki.


RE: Problem z drukarka sieciowa - offline - slump - 30.12.2009 21:59

Widzę, że nie będziesz miał problemu z poleceniem więc nie piszę. Jakby co daj znać a podam.

Może sam router należy jeszcze jakoś skonfigurować?

W Win 7 masz narzędzia do naprawy problemów z drukowaniem.


RE: Problem z drukarka sieciowa - offline - bibelot - 31.12.2009 10:30

Tak, wiem, że Windows 7 ma narzędzie do naprawy problemów z drukowaniem - lecz.... stwierdza to co i ja stwierdzam - ze drukarka jest offline Cwaniak Nic nowego, żadnych pomysłów.

Co do zmapowania drukarki - nie za bardzo mam pomysł jak to zrobić...

Jedyne ustawienia routera to:
PrintServer Feature : Enable
IPP : Enable
LPR : Enable
PrinterServer Name : druk
Port Name 1 : lpt1

Jak zmapuje na 192.168.2.1/druk lub lpt1 - to jej nie widzi Smutny

Ale dziwi mnie ten temat bo w XP działa pięknie po dodaniu drukarki po IP, a w Win7 nadal występuje problem z przechodzeniem drukarki w stan offline.


RE: Problem z drukarka sieciowa - offline - slump - 02.01.2010 02:17

Pokaż nam screena z sekcji udostępnianie drukarki, oraz podaj jakim poleceniem mapujesz urządzenie ( dokładnie całe polecenie).

Jak się do niej odwołujesz po IP czy po nazwie udziału?

Podaj możliwie wiele szczegółów mogących mieć znaczenie.


RE: Problem z drukarką sieciową - offline - kapsel2105 - 17.11.2010 13:26

Witam.

Nie jestem "Archeologiem" ale mam ten sam problem z drukowaniem.
Zachowanie drukarki jest identyczne. Jeśli chce coś wydrukować to widać to w oknie drukowania. Natomiast drukarka jest w trybie offline - jeśli chodzi o Win7 (pod win XP nie ma tego problemu). Oczywiście wszystko jest w tej samej sieci lokalnej :-) .
Zauważyłem że dokumenty które są zkolejkowane w oknie drukarki (chodzi o okno windowsowe drukarki), są drukowane podczas następnego uruchamiania komputera. A gdy już się wydrukuje to znów drukarka tryb Offline i koniec.

Pozdrawiam


RE: Problem z drukarką sieciową - offline - Biznesplus - 04.01.2012 12:29

Chyba znalazłem rozwiązanie.

WIN7, drukarka HP4200 podłączona również przez router EDIMAX.

Drukarka drukowała OK aż nagle pewnego dnia zrobiła się offline. Nie pomagało nic, ani reset drukarki, ani kompa.


Rozwiązanie:

1) Wejść w ustawienia drukarki > Właściwości Drukarki -> Porty

2) Sprawdzić czy na używanym porcie czy odznaczona jest opcja "Włączony stan protokołu SNMP". Jeśli nie odznaczona - odznaczyć.

3) Sprawdzić port. czy jest właściwy. U mnie oprócz portu 192.168.2.1 pojawiło się nie wiadomo skąd 192.168.2.1_1 i to też było ustawione jako domyślny - ja takiego portu nie ustawiałem. Jeśli tak jest, zmienić port na właściwy.

i wszystko wróciło do normy.

Gdzieś wyczytałem że ten protokół SNMP potrafi takie dziadostwo robić...


RE: Problem z drukarką sieciową - offline - wonitowy - 01.09.2012 08:02

(04.01.2012 12:29)Biznesplus napisał(a):  Chyba znalazłem rozwiązanie.

WIN7, drukarka HP4200 podłączona również przez router EDIMAX.

Drukarka drukowała OK aż nagle pewnego dnia zrobiła się offline. Nie pomagało nic, ani reset drukarki, ani kompa.


Rozwiązanie:

1) Wejść w ustawienia drukarki > Właściwości Drukarki -> Porty

2) Sprawdzić czy na używanym porcie czy odznaczona jest opcja "Włączony stan protokołu SNMP". Jeśli nie odznaczona - odznaczyć.

3) Sprawdzić port. czy jest właściwy. U mnie oprócz portu 192.168.2.1 pojawiło się nie wiadomo skąd 192.168.2.1_1 i to też było ustawione jako domyślny - ja takiego portu nie ustawiałem. Jeśli tak jest, zmienić port na właściwy.

i wszystko wróciło do normy.

Gdzieś wyczytałem że ten protokół SNMP potrafi takie dziadostwo robić...


wielkie dziękiUśmiechnięty męczyłem się cały tydzień z drukarką a wystarczyło odznaczyć to dziadostwoUśmiechnięty


RE: Problem z drukarką sieciową - offline - nika86 - 06.09.2012 11:24

[attachment=4687]
(01.09.2012 08:02)wonitowy napisał(a):  
(04.01.2012 12:29)Biznesplus napisał(a):  Chyba znalazłem rozwiązanie.

WIN7, drukarka HP4200 podłączona również przez router EDIMAX.

Drukarka drukowała OK aż nagle pewnego dnia zrobiła się offline. Nie pomagało nic, ani reset drukarki, ani kompa.


Rozwiązanie:

1) Wejść w ustawienia drukarki > Właściwości Drukarki -> Porty

2) Sprawdzić czy na używanym porcie czy odznaczona jest opcja "Włączony stan protokołu SNMP". Jeśli nie odznaczona - odznaczyć.

3) Sprawdzić port. czy jest właściwy. U mnie oprócz portu 192.168.2.1 pojawiło się nie wiadomo skąd 192.168.2.1_1 i to też było ustawione jako domyślny - ja takiego portu nie ustawiałem. Jeśli tak jest, zmienić port na właściwy.

i wszystko wróciło do normy.

Gdzieś wyczytałem że ten protokół SNMP potrafi takie dziadostwo robić...


wielkie dziękiUśmiechnięty męczyłem się cały tydzień z drukarką a wystarczyło odznaczyć to dziadostwoUśmiechnięty





Witam,
zrobilam tak jak powyzsza instrukcja mowi, ale niestety nie pomoglo Smutny

wciaz jest w trybie offline. Wyskakuje blad przy drukowaniu.
Odinstalowalam ja juz kilka razy ale wciaz jest w stanie Offline.
Sprawdzalam porty sa ustawione dobrze ( u innych osob, ktore uzywaja tej samej drukarki nie wystepuje zaden problem)
Uzywam drukarki Brother HL-4040CN

Prosze o pomoc bo juz nie mam pomyslow co jest nie tak Smutny


RE: Problem z drukarką sieciową - offline - wonitowy - 06.09.2012 11:37

(06.09.2012 11:24)nika86 napisał(a):  
(01.09.2012 08:02)wonitowy napisał(a):  
(04.01.2012 12:29)Biznesplus napisał(a):  Chyba znalazłem rozwiązanie.

WIN7, drukarka HP4200 podłączona również przez router EDIMAX.

Drukarka drukowała OK aż nagle pewnego dnia zrobiła się offline. Nie pomagało nic, ani reset drukarki, ani kompa.


Rozwiązanie:

1) Wejść w ustawienia drukarki > Właściwości Drukarki -> Porty

2) Sprawdzić czy na używanym porcie czy odznaczona jest opcja "Włączony stan protokołu SNMP". Jeśli nie odznaczona - odznaczyć.

3) Sprawdzić port. czy jest właściwy. U mnie oprócz portu 192.168.2.1 pojawiło się nie wiadomo skąd 192.168.2.1_1 i to też było ustawione jako domyślny - ja takiego portu nie ustawiałem. Jeśli tak jest, zmienić port na właściwy.

i wszystko wróciło do normy.

Gdzieś wyczytałem że ten protokół SNMP potrafi takie dziadostwo robić...


wielkie dziękiUśmiechnięty męczyłem się cały tydzień z drukarką a wystarczyło odznaczyć to dziadostwoUśmiechnięty





Witam,
zrobilam tak jak powyzsza instrukcja mowi, ale niestety nie pomoglo Smutny

wciaz jest w trybie offline. Wyskakuje blad przy drukowaniu.
Odinstalowalam ja juz kilka razy ale wciaz jest w stanie Offline.
Sprawdzalam porty sa ustawione dobrze ( u innych osob, ktore uzywaja tej samej drukarki nie wystepuje zaden problem)
Uzywam drukarki Brother HL-4040CN

Prosze o pomoc bo juz nie mam pomyslow co jest nie tak Smutny

wejdź na strone edimaxa opisz tam problem a oni przyślą Ci odpowiedni firmware. Na najnowszym może nie działać. Ja mam 2.12C