Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kilka pytań dotyczących Windows 7 do testowania na 30 - 120 dni - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Kilka pytań dotyczących Windows 7 do testowania na 30 - 120 dni (/kilka-pytan-dotyczacych-windows-7-do-testowania-na-30-120-dni-33917-t)



Kilka pytań dotyczących Windows 7 do testowania na 30 - 120 dni - sevenss7 - 19.06.2013 13:17

Witam wszystkich
Chciałbym zadać kilka pytań zanim zrobię coś głupiego.
Załóżmy, że pobieram Windows 7 profesional 32 bit ze strony: X
Nie posiadam klucza , nie mam środków na takie rzeczy.
Windows 7 bez klucza działa 30 dni , na stronie: Y znalazłem artykuł , informujący iż mogę legalnie przedłużyć termin aktywacji do 120 dni
Czy to tak naprawdę jest dozwolone ? (legalne jak tam piszą)
Czy po 120 dniach mogę przeinstalować system i nadal go tak jakby testować przez 120 dni?
Czy mogę w ten sposób używać system legalnie ? robić wszystkie aktualizacje itp?
I czy jak zainstaluje system drugi raz po 120 dniach to mogę mieć kłopoty?
Chcę używać system tylko dla własnych potrzeb.
Mam oryginalny XP z kluczem , ale on mi nie odpowiada.
Proszę o pomoc , dziękuję


RE: Kilka pytań dotyczących Windows 7 - thermalfake - 19.06.2013 14:08

To co masz zamiar zrobić jest piractwem.
Pobranie iso kompletnego systemu do którego nie masz naklejki COA więc nie jesteś legalnym użytkownikiem.

Do zastosowań testowych jest tylko i wyłącznie Windows 7 Enterprise Trial na 90 dni.
To jest system dla tych którzy mają licencję (klucz) lub będą go mieli w najbliższym czasie (stąd ukłon MS o przedłużenie aktywacji).


RE: Kilka pytań dotyczących Windows 7 - sevenss7 - 19.06.2013 15:53

Hmm , to jak pobiorę Windows 7 enterprise , zrobię płytkę startową i zainstaluje system , to czy to jest legalne ?
i mogę testować tak co 3 miesiace ? i czy ten system jest mniej wydajny od pozostałych ?

I prosiłbym , bo nie wiem skąd pobrać enterprise , proszę o pomoc


RE: Kilka pytań dotyczących Windows7 do testowania na 30- 120 dni - peciaq - 21.06.2013 09:57

Nie możesz testować co trzy miesiące. To jest oszustwo. Możesz sobie go mieć przez 3 miesiące a potem kupić normalnego Windowsa w niższej wersji, jeśli stwierdzisz że 7 ci się podoba.


RE: Kilka pytań dotyczących Windows 7 do testowania na 30 - 120 dni - thermalfake - 22.06.2013 08:21

Z tego co widzę MS zakończył już udostępnianie trial'a bo nie ma go na oficjalnej stronie (w zamian win8).
Triala instalowałem już spory szmat czasu więc widzę się pozmieniało. Niemniej sposób w jaki chcesz używać tego systemu jest przynajmniej nieprzyzwoity. Tego nie będziemy oceniać natomiast trzymamy się zasad regulaminowych forum nie pozwalających na ułatwianie życia piratom. Są inne darmowe systemy.

Cytat:czy ten system jest mniej wydajny od pozostałych ?

Enterprise trial (obojętnie czy win7/win8) to pełna wersja oprogramowania korporacyjnego (biznesowego), zawiera wszystkie funkcje , które są dostępne w wersjach "niższych".