Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czyszczenie systemu ze śmieci producenta - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Czyszczenie systemu ze śmieci producenta (/czyszczenie-systemu-ze-smieci-producenta-33889-t)



Czyszczenie systemu ze śmieci producenta - Windows 77 - 17.06.2013 20:21

Witam was ! Uśmiechnięty

Przychodzi czas na ponowne postawienie Windowsa na moim lapku.
Chciał bym wykorzystać w tym celu partycję recovery, jednak posiada ona tego Windowsa od producenta.
Czy istnieje sposób wyczyszczenie go do wersji czystej wolnej od wszystkich programów producenta ?
Jak dla mnie są one kompletnie nie potrzebne (Jedynie ePower był potrzebny, ale bateria trzyma ledwie 10 min
więc ten program i tak już dużo nie da). Czyli krótko : Czy po zainstalowaniu Windows'a 7 z recovery była by
możliwość wyczyszczenia go do wersji czystej bez tych wszystkich niepotrzebnych programów itp. ?
Pozdrawiam



RE: Czyszczenie Win7 od śmieci producenta. - irocket - 17.06.2013 20:25

Oczywiście, panel sterowania -> programy i funkcje i do dzieła


RE: Czyszczenie systemu ze śmieci producenta - peciaq - 17.06.2013 20:59

Lub wersja dla leniwców - program do odinstalowywania, który od razu wywali pozostałości po tychże śmieciach producenta (a będzie ich trochę, oj będzie), np. Revo Uninstaller, Advanced Uninstaller Pro, itp.


RE: Czyszczenie systemu ze śmieci producenta - thermalfake - 17.06.2013 21:17

Primo z erecovery management najpierw wypalić nośniki przywracania. Jak już poczyścisz z bloatware'u, zoptymalizujesz usługi (są gotowce) to wykonaj sobie systemowa kopię zapasową bo nie będziesz musiał powtarzać czynności.


RE: Czyszczenie systemu ze śmieci producenta - Windows 77 - 18.06.2013 16:14

Wybiorę chyba opcję pana peciaq, bo z wypowiedzi pana thermalfake nie nie rozumiem,a na
propozycję irocketa nie mam czasu (Ach kogo ja chce oszukać, to zwykły leń i tyle Zadowolony)


RE: Czyszczenie systemu ze śmieci producenta - thermalfake - 18.06.2013 20:23

Widać jesteś bardzo nieuświadomiony co do późniejszych ewentualnych skutków a co często się mści.
Chodzi o to abyś miał pod ręką płyty przywracania fabrycznego systemu. Nie zawsze przywracanie z dysku się udaje - uszkodzenia fizyczne lub logiczne partycji. Często padają pytania na forum - "nie mogę uruchomić recovery, w sklepie nie dali płyt/nie ma płyty z systemem" i lament...
Gotowce do optymalnej liczby usług masz tu -> http://traxter-online.net/wp-content/uploads/2012/01/Domyslne-uslugi-windows-7.zip
Jak wykonać systemową kopię zapasową po skonfigurowaniu systemu pod własne wymagania masz tu na forum w faq czy albo w pierwszym z brzegu linku z wyszukiwania w google. Trzeba tylko odrobinę chęci.