Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czarny ekran z białymi napisami przy włączaniu komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Czarny ekran z białymi napisami przy włączaniu komputera (/czarny-ekran-z-bialymi-napisami-przy-wlaczaniu-komputera-33861-t)



Czarny ekran z białymi napisami przy włączaniu komputera - virtooz - 16.06.2013 14:39

Witam, mam problem, ponieważ przy włączaniu komputera wyświetla mi się czarny ekran z białymi napisami, żeby wiedzieć o co chodzi zrobiłem zdjęcie:

[Obrazek: m7h1.jpg]

Proszę o pomoc!


RE: Czarny ekran przy włączaniu komputera z białymi napisami, pomocy! - irocket - 16.06.2013 15:36

Wyświetla informacje. Normalnie powinien szybko zniknąć, może pojawiać się na tę 1-2s, potem powinno rozpocząć się wczytywanie systemu. Jeżeli się tak nie dzieje, to przydałoby się go naprawić (system), jak się wczytuje, to nic złego się na razie nie dzieje.


RE: Czarny ekran z białymi napisami przy włączaniu komputera - peciaq - 16.06.2013 15:41

Kiedyś miałem taką sytuację, że jak miałem jakiś pendrive podłączony do komputera to stawał mi właśnie na podobnym ekranie. Po odłączeniu pendrive za każdym kolejnym restartem szło już normalnie. Do dziś nie wiem w sumie co mu ten pendrive przeszkadzał, myślałem że może próbował z niego bootować ale nie przestawiałem nic wtedy w BIOS. Zagadka...


RE: Czarny ekran z białymi napisami przy włączaniu komputera - virtooz - 16.06.2013 15:42

W tym problem że się nie wczytuje, zostawiłem ten ekran na 1h i ciągle przychodziłem i sprawdzałem czy znikło i nie znikło, nadal zostaje.


RE: Czarny ekran z białymi napisami przy włączaniu komputera - irocket - 16.06.2013 15:56

poodpinaj wszystko oprócz monitora, myszy i klawiatury, jak masz jakieś karty rozszerzeń na PCI to też odepnij


RE: Czarny ekran z białymi napisami przy włączaniu komputera - thermalfake - 16.06.2013 17:46

Wątek powinien się zacząć od podania konfiguracji sprzętowej, screenów ustawień z bios.
Jeśli masz taką możliwość wyłącz splash screen (plansza z logo producenta jeśli takowa jest) i nagraj to.
Wisi tablica POST, słyszysz jakieś piknięcia ?
W biosach nawet tej samej firmy np award, ami ale przy różnych wersjach dla różnych płyt mogą być nieco inne komunikaty. Na razie nie ma żadnego urządzenia do rozruchu więc trzeba by było chociaż sprawdzić co wykrywa w ustawieniach albo wsadzić do napędu nośnik bootowalny czy coś się ruszy.