Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Problemy z dużymi dyskami w Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+--- Wątek: News Problemy z dużymi dyskami w Windows 7? (/problemy-z-duzymi-dyskami-w-windows-7-3366-t)



Problemy z dużymi dyskami w Windows 7? - HrabiaHodon - 29.12.2009 13:20

Jeśli kogoś dręczą częste błędy STOP (tzw. niebieskie ekrany śmierci) w systemie Windows 7, a posiada duże, terabajtowe lub większe dyski SATA, powinien zainteresować się wydaną przez Microsoft poprawką.

Problem dotyczy wyłącznie systemu Windows 7 i bliźniaczego Windows Server 2008 R2. Okazuje się, że systemy te niezbyt dobrze radzą sobie z dużymi dyskami SATA o pojemności 1 terabajta lub większej. Błąd pojawia się po wzbudzeniu komputera ze stanu uśpienia lub hibernacji - duże dyski cechują się dłuższym czasem powrotu do pracy, który nie jest akceptowany przez system i stąd Windows reaguje błędem.

Szczegóły wraz z konkretnymi kodami błędów opisano w artykule Bazy Wiedzy Microsoftu KB977178. Stamtąd także pobrać można poprawkę, która rozwiązuje problem.

Źródło: dobreprogramy.pl

[Obrazek: win7logo.gif]



RE: Problemy z dużymi dyskami w Windows 7? - pako - 04.01.2010 21:02

Można prosić o bezpośredni link do tej poprawki


RE: Problemy z dużymi dyskami w Windows 7? - slump - 05.01.2010 05:45

Niestety jest to hotfix, niedostępny do publicznego pobrania, i nie wiem czy niedostępny już czy nie był dostępny wcale. Bo albo redaktor DI się nie popisał albo MS coś zmienił.


RE: Problemy z dużymi dyskami w Windows 7? - dziki314 - 05.01.2010 16:19

Akurat ja tą poprawkę mam zintegrowaną z płytą instalacyjną w Win 7 x64bitZadowolonyZadowolonyUśmiechnięty


RE: Problemy z dużymi dyskami w Windows 7? - slump - 12.01.2010 01:18

Poprawka pod wskazanym adresem jest już dostępna do pobrania.