Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Windows 7 Starter na ASUS 1001PX - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Windows 7 Starter na ASUS 1001PX (/instalacja-windows-7-starter-na-asus-1001px-33575-t)



Instalacja Windows 7 Starter na ASUS 1001PX - fedlight - 02.06.2013 17:37

Witam serdecznie,
Zakupiłem jakiś rok temu netbooka ASUS 1001PX. Do wczoraj było wszystko ok. Nagle komputer wyświetla mi "milion" błędów. Przeglądarka typu Chrom lub Opera po wpisaniu strony zawiesza się i wyskakuje błąd. Aby wejść w "Mój Komputer" czekam ok 5 min aż zielony pasek przespaceruje się do końca pola. Aktualnie udało mi się odpalić google drive i ratuje wszystko, co się da.
Czytałem trochę o inhalacji od "0" Windows 7 starter, ale chyba zbyt wiele naczytałem się mniej lub bardziej prawdziwych opinii. ZGŁUPIAŁEM JUŻ.
Jak mogę sprawdzić czy mam instalke na jakimś ukrytym dysku? I jeśli mam to jak mogę zainstalować od początku system?
Z góry dziękuję za pomoc Uśmiechnięty Bardzo potrzebuje netbooka, bo sesją się zaczyna a dużo materiałów mam właśnie w wersji elektronicznej.


RE: instalacja Win 7 starter na ASUS 1001PX - thermalfake - 02.06.2013 17:46

Mam nadzieję, że odpowiedzialność teraz Cię czegoś nauczy. Kopia dokumentów na których nam zależy to podstawa. Ani tradycyjny hdd ani też ssd nie jest w 100% bezawaryjny.
Druga rzecz to kopia recovery na nośniku lub penie jeśli nam jej producent nie dostarczył - nie ma takiego obowiązku bo kopię macie w ukrytej partycji. Ponadto wersja Starter nie jest rozprowadzana na płytach przez MS - to jest system oem'owy dostarczany wyłącznie przez producentów netbooków.
W biosie trzeba sobie wyłączyć opcje Boot Booster (disabled) i po restarcie wcisnąć F9 do uruchomienia procesu przywracania. Po przywróceniu użyć aplikacji Asus AI Recovery Burner i wypalić system za pomocą zewnętrznej nagrywarki usb bądź wrzucić na duży pendrive.

Cytat:Czytałem trochę o inhalacji od "0" Windows 7 starter, ale chyba zbyt wiele naczytałem się mniej lub bardziej prawdziwych opinii. ZGŁUPIAŁEM JUŻ.

Od tego też są telefony do dział wsparcia asusa.


RE: instalacja Win 7 starter na ASUS 1001PX - fedlight - 02.06.2013 17:55

przepraszam za literówkę Uśmiechnięty wszystkie materiały mam na emailu ,google drive i zwykłych penach. Ratuje teraz jedynie jakieś filmiki z telefonu i typ podobne :)Już swego czasu straciłem 20Gb zdjęć, przez pare lat nagrywałem na płyty albo wywoływałem ale jak widać z czasem lenistwo kopiowania zdjęć zagościło na nowo :/ . Czy taka reinstalacja może udać się bez dodatkowych dysków ?
Bardzo dziękuję za pomoc


RE: Instalacja Windows 7 Starter na ASUS 1001PX - thermalfake - 04.06.2013 17:15

Reinstalacja się uda tylko wtedy kiedy partycja przywracania nie będzie wykasowana, uszkodzona logicznie bądź fizycznie bad sectorami. Jednym słowem liczenie wyłącznie na taki typ przywracania może się różnie kończyć.