Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Reinstalacja systemu a legalność. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Reinstalacja systemu a legalność. (/reinstalacja-systemu-a-legalnosc-33558-t)



Reinstalacja systemu a legalność. - Uman - 01.06.2013 17:52

WitamUśmiechnięty Ostatnio system bardzo mi świruję i chciałbym go przeinstalować, moje pytanie polega na tym. Posiadam oryginalnego Windowsa z kluczem i płytą, czy jak dokonam reinstalacji mogę bezproblemowo go aktywować na posiadanym kluczu czy muszę kombinować? Pozdrawiam.


RE: Reistalacja windows'a a legalność - thermalfake - 01.06.2013 17:58

OEM;a z innego sprzętu tam aktywowanego przenieść nie możesz. Jeśli to system i klucz od początku na jednej maszynie to nie widzę problemów.


RE: Reistalacja windows'a a legalność - Uman - 01.06.2013 18:12

Czyli po przeinstalowaniu systemu i sformatowaniu wszystkich dysków, na tej samej maszynie nie będę musiał go aktywować tylko będę już miał tak jakby aktywowany, tak?


RE: Reistalacja windows'a a legalność - thermalfake - 01.06.2013 19:08

Pytałeś czy będziesz go mógł AKTYWOWAĆ a nie, czy będzie AKTYWOWANY.
Własnoręcznie instalowany system oem/box z kanału retail bądź subskrypcji msd/technet musi być aktywowany online lub telefonicznie. Nie robi się tego w przypadku systemów fabrycznie preinstalowanych. Tam jest automatyczna aktywacja lokalna - klucz SLP i slic table w biosie.


RE: Reistalacja windows'a a legalność - Uman - 01.06.2013 19:16

Nie posiadam systemu preinstalowanego, powiesz mi co mam zrobić po reinstalce by aktywować mojego Windowsa? Jestem niestety zielony akurat w TEJ sprawie...


RE: Reinstalacja systemu a legalność - peciaq - 02.06.2013 00:49

Jeśli kupiłeś system w wersji pudełkowej w sklepie i miałeś go na tym komputerze, i teraz na tym samym komputerze chcesz zainstalować ten sam system tylko poprzedzić formatem bo jest zasyfiony/zamula/tnie/popsuł się to możesz to zrobić, a potem aktywować go telefonicznie lub online.


RE: Reinstalacja systemu a legalność - Uman - 02.06.2013 09:49

peciaq Właśnie tak... lecz w jaki sposób to zrobić Uśmiechnięty Jest jakaś strona żeby aktywować? Mogę użyć tego samego kodu?


RE: Reinstalacja systemu a legalność - thermalfake - 02.06.2013 10:29

Nie, no bez jaj proszę.
Nie ma strony do aktywacji. Po to dostałeś klucz licencyjny na naklejce COA żeby go używać wielokrotnie a nie użyć jednorazowo.
Po wpisaniu do google frazy "Windows 7 aktywacja" otrzymujesz np coś takiego i zupełnie wystarczającego do przeprowadzenia tego procesu
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/activate-windows-7-on-this-computer


RE: Reinstalacja systemu a legalność - Uman - 02.06.2013 10:40

Dziękuje bardzoUśmiechnięty Takiej odpowiedzi się spodziewałem.


Reinstalacja systemu a legalność (rozwiązany) - peciaq - 02.06.2013 20:46

Wątek rozwiązany.