Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jedna z kart graficznych nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Jedna z kart graficznych nie działa (/jedna-z-kart-graficznych-nie-dziala-33461-t)



Jedna z kart graficznych nie działa - Witas - 28.05.2013 15:33

Witam.
Mam problem z kartami graficznymi w laptopie asus k52j,chodzi o to że nie mogę zmienić z standardowej karty na kartę NVIDIA GEFORCE 310M Cuda.Wyświetla się że działa poprawnie ale nie mogę ustawić równie normalniej rozdzielczość. Chciałem zainstować Intel HD Graphics bo ostatnio jak patrzyłem to było a teraz nie ma i pisze przy instalacji "ten system operacyjny jest nieobsługiwany'.


ps.Jeżeli pomyliłem działa to przepraszam i proszę przenieść do prawidłowego.


RE: Problem z kartami graficznymi nie działa jedna - peciaq - 29.05.2013 11:15

Wyłącz w zarządzaniu sprzętem zintegrowaną, powinien wtedy automatycznie przerzucić się na nVidię.


RE: Jedna z kart graficznych nie działa - Rumyk - 29.05.2013 12:36

Najlepiej w biosie ustawic ktora karte ma wlaczac komputer, wylacz zintegrowana to przejdzie na nvidie i wtedy zainstaluj sterowniki, jesli normalnie nie wchodza to sproboj znalesc je przez slimdriver i zainstaluj


RE: Jedna z kart graficznych nie działa - thermalfake - 29.05.2013 23:05

Podaj proszę dokładny model laptopa spodu oraz jaki masz procesor bo wychodziły różne konfiguracje.
Dopiero procesory serii Intel Core i3/i5/i7 miały dodatkowe iGPU.
Pierwszorzędna sprawa to plany zasilania - grafika dedykowana nie zostanie włączona pod wpływem na zapotrzebowanie mocy obliczeniowej jeśli w Power4Gear będzie ustawiony tryb ekonomiczny - tylko na wysokiej wydajności.

Cytat:Najlepiej w biosie ustawic ktora karte ma wlaczac komputer

Nowsze konstrukcje a w zasadzie kolejne generacje technologii Nvidia Optimus (przełączanie grafik) nie mają już takiej implementacji aby trzeba było coś ustawiać w biosie.

Cytat:sproboj znalesc je przez slimdriver

Najważniejsza zasada w przypadku grafik laptopowych - sterowniki instalujemy tylko dedykowane ze stron producentów laptopów.