Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 (/przyspieszenie-netbooka-samsung-nc110-33404-t)



Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 26.05.2013 14:41

Witam.
Po kilkumiesięcznym okresie nieużywania w/w netbooka zauważyłem spadek jego "wydajności". Tak wiem, że ten netbook jest "słaby" ale w porównaniu z jego wcześniejszym działaniem to chodzi jak żółw. Co do specyfikacji to wygląda ona tak:
- procesor Intel Atom CPU N455 1.66GHz
- RAM 1GB
- grafika Intel Graphics Media Accelerator 3150
- Windows 7 Starter

Do tej pory wykonałem:
- usuwanie zbędnych programów
- oczyszczenie dysku z zbędnych śmieci
- defragmentacja dysku
- czyszczenie i defragmentacja rejestru
- porządek w autostarcie
- wyłączenie zbędnych usług

Wykorzystane programy:
- Defraggler
- Glary Utilities
- Revo Uninstaller

Efekt: brak

Nie mając pojęcia co jeszcze mógłbym jeszcze zrobić zwracam się do Was z prośbą o pomoc.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - thermalfake - 26.05.2013 14:48

Podstawowe pytanie - w czym się objawia to chodzenie jak żółw bo jest to bardzo względne pojęcie.
Uruchom monitor zasobów i pokaż zakładkę pamięć (czytelnie).


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 26.05.2013 14:56

Najprościej mówiąc to muli przy jego używaniu (uruchamianie programów jak i korzystanie z nich), potrafi zawiesić się na kilka chwil przy wczytywaniu prostych stron www.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - thermalfake - 26.05.2013 15:56

Jak zostało tylko 160MB pamięci operacyjnej to ja się nie dziwię, że pracuje jak żółw. Taki firefox czy chrome z otworzoną jedną, dwoma zakładkami też musi swoje zjeść. To samo pakiet office'a itp.
Częściowo może to być wina ściągniętych i zainstalowanych automatycznie poprawek systemowych przez te pół roku.
Uruchom msconfig, zakładka Usługi, na dole odznacz "ukryj wszystkie usługi firmy microsoft" i pokaż screen.
Z jakiego pakietu antywirusowego korzystasz ?
Jak widać z zrzutu pierwszy proces zżera niemal 200MB - MsMpEng -> http://helpdeskgeek.com/windows-Vista-tips/what-is-msmpeng-exe/
Na razie możesz także ręcznie zwiększyć plik wymiany bo 1GB jak na Win 7 to bida.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 26.05.2013 20:12

Jeśli plik wymiany = plik stronnicowania to mam ustawione na od 1500 do 4000. Tego Msmpeng nie mogę ani odinstalować (nie ma ani w Revo ani w tym z Windowsa) a "panel" narzędzia mam niedostępne (nie idzie w to "kliknąć")


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - thermalfake - 26.05.2013 20:30

Czy ja się źle wyraziłem, czy nie pisze jasno ?

Cytat:Uruchom msconfig, zakładka Usługi, na dole odznacz "ukryj wszystkie usługi firmy microsoft" i pokaż screen.

.. a Ty mi wrzucasz wszystko....


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 27.05.2013 06:05

Jeśli chciałeś screen taki jak teraz to powinno być "zaznacz" chyba, że chodziło Ci o coś jeszcze innego.

Co do antywirusa to tak jak na załączonym obrazku: COMODO Antivirus


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - peciaq - 27.05.2013 09:49

Racja, thermalfake się pogubił tutaj Zadowolony Chodziło o to żeby je ukryć po prostu.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - thermalfake - 27.05.2013 10:04

Wyłącz ręcznie pierwszą usługę MsMpEng.exe i zobacz jaki dało skutek (powinien być pozytywny) - to jest jakaś odnoga Microsoft Security Essential - prawdopodobnie w usługach (services.msc) będzie Microsoft Antimalware lub coś w ten deseń. Podejrzewam, że może też korzystać z zasobów dyskowych co jakiś czas i dodatkowo doprowadzać do ścinek.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 27.05.2013 15:42

Nie mogę wyłączyć, dostaję komunikat "Odmowa dostępu". MSE instalowałem parę dni temu, netbook już wtedy działał tak wolno.

EDIT
Dobra, odinstalowałem MSE i proces zniknął ale to i tak nie rozwiązało problemu.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - thermalfake - 27.05.2013 21:38

Po deinstalacji ten proces zniknął ale coś dalej zajmuje pamięć operacyjną. Pokaż znowu monitor zasobów (albo jeszcze lepiej Process Explorer z posortowaną kolumną malejąco private bytes) bo pod niejednokrotnym stwierdzeniem "i tak nie rozwiązało problemu" liczycie na cud zamiast troszkę samemu choćby pogłówkować albo chociaż co pokazać wyniki przeprowadzonych działań.
Sprawdź czy w usługach (services.msc) na pewno Microsoft Antimalware Service już nie działa.
Ponadto nie używa się 2 systemów antywirusowych naraz MSE i Comodo (być może jakieś nie odinstalowane śmieci) w tym wypadku. Comodo tez wywal bo mi się nie podoba proces cmdagent.exe
Twój sprzęt definitywnie cierpi na brak wolnej pamięci RAM dlatego się tak dławi - z tamtego zrzutu zajęte 850mb kolejne 150 jest w stanie wstrzymania (zarezerwowane i zwalniane dopiero w pewnych okolicznościach na podstawie przypisanych priorytetów w skali 0-7 dla poszczególnych segmentów) i wolne kilkanaście mb co skutkuje tym, że nie da się na nim pracować.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 28.05.2013 05:51

Microsoft Antimalware Service nawet nie ma w usługach. MSE jak wspomniałem już usunąłem a COMODO wyłączyłem.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 02.06.2013 16:03

Jest ktoś w stanie mi pomóc?


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - thermalfake - 02.06.2013 16:11

TeamViewer'a masz ?


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - peciaq - 02.06.2013 20:50

Jak nie masz to pobierz stąd: http://www.teamviewer.com/pl/download/windows.aspx i zainstaluj.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 04.06.2013 18:03

Zainstalowany


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - thermalfake - 04.06.2013 19:26

Przez sobotę, niedzielę mogę na to zdalnie zajrzeć.


RE: Przyśpieszenie netbooka Samsung nc110 - morawcik - 04.06.2013 19:33

Świetnie, to się jeszcze zgadamy.