Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Reset komputera w niektórych grach (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Reset komputera w niektórych grach (rozwiązany) (/reset-komputera-w-niektorych-grach-rozwiazany-3339-t)



Reset komputera w niektórych grach (rozwiązany) - faceless10k - 28.12.2009 20:37

Witam,
Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post.
Mój problem polega na tym że w większości gier które mam zainstalowane polega na: po chwili grania komputer mi się resetuje z dziwnym bzyczeniem z głośników, pojawia się niebieski ekran i jakieś odliczanie od 0 do 100 coś związanego z pamięcią(nie zdążyłem przeczytać). Ale to nie dzieje się zawsze - czasem, nie potrafię określić kiedy.

problem występuje w grach: prince of persia(najnowszy), dirt2, call of duty 4, command & conquer 3,
a o dziwo gothic 3 w full detalach działa płynnie i bez zarzutu

fifa 10 nie włącza się w ogóle

Moja konfiguracja:
procek - core 2 duo E6300,
płyta główna - asus P5P43TD
grafika - asus engt 220 1GB
pamięć - 4gb OCZ
system - Windows 7 Ultimate 64 bit

Windows sklasyfikował komputer na 5.1

sterowniki grafiki - najnowsze od producenta
sterowniki płyty - z dołączonej do płyty(kupiona miesiąc temu, jak i cały zestaw)

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość

Pozdrawiam faceless10k


-----------------------------------------
Uzupełnienie: problem wygląda tak, gram sobie, gram a tu nagle nie stąd nie zowąd robi się czarny ekran i mogę zrobić 2 rzeczy
wtedy:
1) szybko wcisnąć alt ctrl i del. pokazuje się taki niebieski ekran i daje esc i wraca do normy - ale muszę tak robić dość często bo jak zacznie tak się dziać(czarny ekran) to już nie ma odwrotu
2) nic nie robić i wtedy następuje reset komputera

I dodaje kolejną grę do listy która powoduje taki stan: Richard Burns Rally - ale tylko na maksymalnych detalach
może to jakoś pomoże rozwiązać ten problem

Pozdrawiam faceless10k


RE: Reset komputera w niektórych grach - ihatebuffering - 28.12.2009 21:16

Może być kilka powodów. Zasilacz za słaby i nie wyrabia przy obciążeniu kompa przy nowych grach, przegrzanie jakiegoś podzespołu lub problem z pamięciami RAM. Lub jakiś problem z systemem ale ja już nie od tegoZadowolony . Napisz jaki masz zasilacz i czy podkręcasz procek,ramy grafe itp i jakie masz temperatury.


RE: Reset komputera w niektórych grach - bartholo - 28.12.2009 21:20

Nie zawsze trzeba winę zrzucać na zasilacz.
Przyczyną może być 64 bitowy system plików.
Ja miałem takie problemy na 64 bitowej Viście.


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 28.12.2009 21:21

Zasilacz 500 watów,
nic nie podkręcałem a temperaturę nie wiem jak sprawdzić.


RE: Reset komputera w niektórych grach - slump - 28.12.2009 21:24

Jaki błąd pokazuje się w trakcie odliczania?

W podglądzie zdarzeń zobacz co o tych błędach pisze i nam pokaż informacje wtedy będziemy mogli pomóc.

Upewnij się czy wszystkie sterowniki masz aktualne np. za pomocą tego: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 28.12.2009 21:27

W podglądzie zdarzeń.. a gdzie to jest? a tego szukanie... to zaraz "lookne" i powiem co i jak z sterami.


RE: Reset komputera w niektórych grach - slump - 28.12.2009 21:31

W menu start w wyszukiwarce wpisz podgląd zdarzeń wskaż go i uruchom a w nim będziesz miał w błędach krytycznych informacje.


RE: Reset komputera w niektórych grach - War_3_ - 28.12.2009 21:31

Start/Panel Sterowania -> narzędzia administracyjne (w starcie wpisujesz) -> podgląd zdarzeń.


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 28.12.2009 21:37

no to będzie tak:
"System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."
nazwa dziennika: system
identyfikator zdarzenia: 41
kategoria zadania: 63
źródło: Kelner-Power

to dla mnie czarna magia- niestety
a propo poprzedniego posta od moderatora to mogę taki driver ściągnąć ?
->załącznik


RE: Reset komputera w niektórych grach - slump - 29.12.2009 00:03

Możesz. Ściągnij i zainstaluj wszystkie proponowane sterowniki, i dopiero jak wszystkie będą aktualne będziemy myśleć dalej jeśli problem nie ustąpi.


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 29.12.2009 00:49

2 sterowniki dziennie to zejdzie tak z parę dniUśmiechnięty


RE: Reset komputera w niektórych grach - slump - 29.12.2009 00:51

Nic na to nie poradzimy, ale jak już wszystkie będą czekamy na informację. Takie działanie jest ważne gdyż eliminuje kwestię sterowników jako problemu. Jeśli to nic nie da będziemy myśleć dalej.

Czekamy.


RE: Reset komputera w niektórych grach - karacista - 02.01.2010 18:57

U mnie występuje podobny problem z dwoma grami NFS Undercover oraz Burnout Paradise . Jak nie ustawiałem zgodnosci z XP to w trakcie grania nagle występowały zakłócenia [ obraz zniekształcony , kasza z mlekiem ] Jak ustawiłem zgodność to po 10 - 15 min grania robi się niebieski ekran z białymi napisami i restart kompa Nadmieniam iż mam system 64 bitowy Coś jest nie tak Podam parametry kompa : Płyta chip intel G 31 , procek Pentium E6300 2.80 [ dwa rdzenie ] , pamięć 4 Gb , karta GF 9500 1024 Mb


RE: Reset komputera w niektórych grach - grzechu - 02.01.2010 19:04

Sterowniki najnowsze?
Komputer się nie przegrzewa? Do ilu stopni dochodzi grafika/procesor?


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 02.01.2010 21:33

Stery najnowsze,
Nie grzeje się: przy obciążeniu (dirt2 jakoś się nie zresetował):
cpu 36
gpu 46
system 35
Wiem ze jest to problem związany z nvlddmkm.sys ale nadal nie wiem jak rozwiązać ten problem

Próbowałem nawet tego:
http://www.youtube.com/watch?v=A9q48E6RPIg

W opisie filmiku jest co robić i jak po ang zrobiłem to i nic.


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 05.01.2010 02:15

Nie wiem co zrobiłem ale już tak się nie robi wiem tyle, że zainstalowałem ostatnio najnowsze stery od nVidii i net framework 3.5 sp1 może to komuś pomoże a może nie. nie wiem.
I pocinam sobie teraz w COD MW 2 multiUśmiechnięty
Pozdrawiam

Do moderatorów: nie zamykajcie tematu gdyż może ten problem wrócić


RE: Reset komputera w niektórych grach - ktosiek - 15.01.2010 21:20

Problem leżał po stronie sterowników karty graficznej.
Polecam je ściągać ze strony Microsoftu - http://catalog.update.microsoft.com


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 17.01.2010 13:07

No to nawet to mi nie pomaga, ale pojawił się nowy problem,

byłem u kolegi sprawdzić kartę graficzną i u niego wszystko pięknie chodzi na XP, no to ja myślę, że u mnie zadziała wszystko na XP no to chce zainstalować XP, po skopiowaniu plików do pamięci, komputer nie może uruchomić instalatora i na czarnym tle pokazuje się napisał: "Błąd ładowania systemu operacyjnego", i byłem bez systemu i mogę jedynie zainstalować win7- więc może ktoś wie jak naprawić to tak żebym mógł zainstalować XP?


RE: Reset komputera w niektórych grach - Lalik - 17.01.2010 14:00

Usunięcie partycji na których była 7 czyli systemowej i ten małej ukrytej, (100mb do 200mb) połączenie ich w jedną następnie format. Prawdopodobnie również w biosie masz tryb dysku ustawiony na ahci i tym trybie XP się nie będzie chciał zainstalować, proponuje zmienić ten tryb na ide. Jeśli te zmiany nie pomogą napisz, będziemy szukać dalej. Pozdrawiam


RE: Reset komputera w niektórych grach - faceless10k - 17.01.2010 14:25

O dzięki za konkretną odpowiedz, zrobię to na tygodniu bo mało czasu terazUśmiechnięty
Oddałem komputer do serwisu i:
Wymienili mi płytę główna i prawdopodobnie wgrali najnowsze oprogramowanie oraz zamienili mi pamięci z ocz na kingostony
teraz wszystko pięknie chodzi Uśmiechnięty

Wygląda na to ze był jakiś konflikt pamięci z moją płytą główna
Do adminów: temat można zamknąć