Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz (/od-google-dostaniesz-15-gb-miejsca-po-prostu-na-co-chcesz-33141-t)



Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - Portator - 14.05.2013 15:38

Miejsce użytkowników na serwerach Google nie będzie już dzielone na Gmaila i Dysk Google. Każdy dostanie 15 GB za darmo, a w razie potrzeby można kupić więcej.
[Obrazek: google_z.jpg]
Firma Google ogłosiła, że przestrzeń dyskowa dostępna w ramach różnych usług zostanie ujednolicona. Zamiast osobno wydzielonego miejsca na pocztę Gmail, Dysk Google (Google Drive) i zdjęcia na Google+, użytkownicy Google dostaną po prostu 15 GB miejsca do wykorzystania w dowolny sposób.

Aby ułatwić użytkownikom panowanie nad dostępnym miejscem, Google udostępniła poprawioną wersję strony z informacjami o wykorzystaniu Dysku Google. Można dzięki niej łatwo ustalić ile miejsca wykorzystano i na co. Można dokupić dodatkowe miejsce, przy czym dostępne plany będą się zaczynać od 100 GB za niecałe 5 dolarów miesięcznie.

Powyższe zmiany będą wprowadzane stopniowo na konta użytkowników, w ciągu najbliższych kilku tygodni. Użytkownicy Google Apps również otrzymają ujednoliconą przestrzeń dyskową.

W sieci można się spotkać z różnymi analizami tego "posunięcia Google", ale tak naprawdę trudno uznać, aby w drastyczny sposób zmieniło ono układ sił wśród usług chmurowych. Google zwróci uwagę na swój wirtualny dysk, to prawda, ale decyzja o korzystaniu z tej lub innej usługi chmurowej do przechowywania plików wydaje się dzisiaj bardziej zależna od specyficznych funkcji usługi. Poza tym wiele osób używa kilku usług do różnych zadań.
[Obrazek: screenshots_0000_consumer_1368536661.png]
Za: DI.pl



RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - beabea - 07.06.2013 21:11

Jakoś nie mogę się doczekać na to ujednolicenie. Kilka tygodni już minęło i nic Smutny Ktoś już się doczekał tej zmiany?


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - Portator - 08.06.2013 05:53

Przecież to działa. Kliknij link, który podałem ( zaloguj się ).


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - beabea - 08.06.2013 06:50

Jestem zalogowana i klikałam w link ale nadal mam osobno 5GB na dysku i 10GB na pocztę. Nie chodziło mi o to, że pod linkiem nie ma informacji o ilości miejsca tylko pytałam, czy komuś już połączono tę przestrzeń i ma 15GB na wszystko razem. U mnie na tą chwilę pod powyższym linkiem mam to:
http://i.minus.com/ibbOjZ893HNTwF.png
Jak widać nie ma tam żadnych 15GB Smutny


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - Portator - 08.06.2013 14:29

Ja mam tak:
https://www.google.com/settings/storage/summary/


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - beabea - 08.06.2013 17:48

Nie wiem, jak jest u Ciebie bo przecież nie zaloguję się do Twojego konta ale ja pod tym drugim linkiem też mam tylko 5GB:
http://i.minus.com/iSoK1CktcFSyf.png
Tak więc ponawiam pytanie: czy ktoś ma już tytułowe 15GB? A może trzeba spełniać jakieś specjalne warunki? I co jeśli ktoś ma np. 3 skrzynki Gmail? Będzie miał 45GB? To chyba niemożliwe. Przydałoby się znaleźć jakieś bardziej szczegółowe informacje.


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - Portator - 09.06.2013 05:46

[Obrazek: 65779482271001966277.jpg]


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - beabea - 09.06.2013 06:27

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie albo muszę jeszcze poczekać albo się dowiedzieć, dlaczego u mnie wciąż to miejsce jest podzielone między pocztę a dysk google...


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - LadyInBlue - 09.06.2013 19:51

beabea -> mam to samo, jak widać musimy poczekać Cwaniak


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - beabea - 09.06.2013 20:00

Dzięki, to pocieszające, że nie jestem sama Uśmiechnięty Tylko trochę się już niecierpliwię.


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - izaw - 10.06.2013 01:09

Też aktualnie mam 5GB. Pewnie zmieniają sukcesywnie.


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - rafal723 - 10.06.2013 23:25

Ja też mam 15 GB, Nie wiem od czego to zależy. A macie jakieś pliki na Google Drive ?


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - beabea - 10.06.2013 23:32

Ja mam pliki. W dodatku mam 3 adresy Gmail (z tym, że do dysku loguję się zawsze tylko z jednego adresu, a konta są połączone) i właśnie nie wiem, czy wobec tego w ogóle doczekam się na to połączenie.


RE: Od Google dostaniesz 15 GB miejsca... po prostu, na co chcesz - rafal723 - 10.06.2013 23:53

Może to jest problem. (Jak można połączyć 3 konta !?)