Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA (/blad-przy-instalacji-brak-sterownika-sata-33050-t)



Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA - elotje - 10.05.2013 19:31

Witam,

mam problem z zainstalowaniem Windows 7 - otrzymuje dość typowy błąd: ,,Aby zainstalować sterownik urządzenia potrzebny do uzyskania dostepu do dysku twardego, włóż nośnik instalacyjny z plikami sterownika, a następnie kliknij przycisk OK.'' mimo tego przeszukałem setki postów i nie znalazłem odpowiedzi.

Sprzęt jest nowy, nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu dysku. Próbowałem instalować z dwóch różnych płytek i pendrive'a. Obraz płyty został ściągnięty z oficjalnego MSDN.

Płyta główna to Asus P8H61-M LX R2.0.

Grzebałem w ustawieniach BIOSu zmieniając z SATA Mode Selection na AHCI z IDE i na odwrót. Próbowałem na flashu ,,podać'' sterowniki ze strony ASUSa, ale ich nie wykrywa...

Proszę o pomoc, jestem już lekko zdesperowany, pozdrawiam.

Próbowałem 4 różnych wersji sterowników, po odznaczeniu "Ukryj sterowniki niezgodne ze sprzętem zainstalowanym w tym komputerze" pojawiają się na liście, ładują chwile, po czym wyskakuje komunikat:


,, Aby kontynuować instalacje, użyj opcji ładowania sterowników w celu zainstalowania sterowników 32-bitowych i 64-bitowych. Instalowanie niepodpisanych 64-bitowych sterowników urządzeń nie jest obsługiwane i może spowodować, że instalacja systemu Windows będzie bezużyteczna."

Problem został rozwiązany. Pomogło ściągnięcie innej wersji (64-bit) z MSDN (wcześniej miałem 32-bit). Sterowniki SATA z ASUSa zadziałały dopiero z tą nowszą.

Pozdrawiam.


RE: Błąd przy instalacji - brak sterownika SATA. - thermalfake - 11.05.2013 07:37

Masz płytę główną z UEFI, stąd całe zamieszanie, wersje x86 nie działają.


RE: Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA - elotje - 12.11.2013 12:51

Odświeżam temat, bo mam ten sam problem w innym komputerze.

Notebook: Toshiba Satellite L650 za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć sterownika SATA do tego laptopa.


Próbowałem ustawić tryb SATA z AHCI na Compatible, ale bezskutecznie. Nie posiada portów USB 3.0, więc nie ma mowy o złym porcie(instaluje z pendrive'a) z 3 różnych obrazów. Dysk twardy jest sprawny.


Pozdrawiam.


RE: Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA - irocket - 12.11.2013 13:46

Wyłączenie Secure Boot, zmiana trybu biosu z UEFI na CSM Boot


RE: Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA - elotje - 12.11.2013 14:20

Nie widzę takiej opcji w BIOSie i z tego co czytam na anglojęzycznych forach ten laptop nie ma UEFI...


RE: Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA - irocket - 12.11.2013 14:59

To z przyzwyczajenia było Cwaniak Tutaj nie ma http://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp ? Powinno z drugiej strony na standardowych sterownikach postawić system.


RE: Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA - elotje - 12.11.2013 15:14

Przeszukałem to i nie mogę znaleźć... Jedynie co znalazłem co wyglądało na sterowniko-podobne to 'Rapid Storage Technology Driver', ale tam są pliki niewykrywalne przez instalator typu exe, potrzebuje coś w stylu .sys, .inf, .cat.


Udało się Uśmiechnięty W końcu dokopałem się do odpowiednich sterowników. Intel® Rapid Storage Technology, ale nie ze strony Toshiby(tam mają .exe), tylko z oficjalnej strony Intela(pliki .inf).


Pozdrawiam.


Błąd przy instalacji: brak sterownika SATA (rozwiązany) - LadyInBlue - 12.11.2013 20:28

Wątek rozwiązany.