Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Eksplorator Windows przestał działać (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Eksplorator Windows przestał działać (rozwiązany) (/eksplorator-windows-przestal-dzialac-rozwiazany-3305-t)



Eksplorator Windows przestał działać (rozwiązany) - jzagaja - 26.12.2009 21:40

Win7 Ultimate 64 nie da się w ogole pracować co chwile eksplorator się wywala i blokuje komputer na amen. Zainstalowane najnowsze sterowniki chipsetu nVidia MCP72 i audio Realtek. Czy kiedyś Windowsy będą normalne bo już w to nie wierze...


RE: Eksplorator Windows przestał działać - trefl - 26.12.2009 21:58

Za mało danych sam system to nie wszystko.Podaj konfiguracje komputera. Napisz czy nie instalowałeś jakiś skorek ,theme do zmiany wyglądu Windows.


RE: Eksplorator Windows przestał działać - slump - 26.12.2009 22:11

Z podglądu zdarzeń jakieś sytuacje odnośnie błędu tez byłyby bardzo mile widziane.


RE: Eksplorator Windows przestał działać - stingear - 27.12.2009 09:22

Naciskasz CTRL + SHIFT + ESC dajesz zakładkę Procesy, znajdujesz explorer.exe i zakańczasz proces. następnie zakładka Aplikacje, klikasz Nowe zadanie ... i wpisujesz explorer.exe . to pozwoli Ci zrestartować explorer i przywrócić go do działania


RE: Eksplorator Windows przestał działać - lordJim - 27.12.2009 13:27

Miałem podobnie w wersji 32. Pasek mi ginął po wybudzeniu. Po instalacji TuneUp 2010 wszystko wróciło do normy. Myślę, że problem powodował wygaszacz (koliberek samsunga). Na viście nie było problemu.


RE: Eksplorator Windows przestał działać - Fiaam - 27.12.2009 15:24

(26.12.2009 21:40)jzagaja napisał(a):  Windows 7 Ultimate 64 nie da sie w ogole pracowac co chwile eksplorator sie wywala i blokuje komputer na amen. Zainstalowane najnowsze sterowniki chipsetu nVidia MCP72 i audio Realtek. Czy kiedys Windowsy beda normalne bo juz w to nie wierze...

U mnie podobnie na Windows 7 Home Premium 64 bit. Probuje np. otworzyc folder a tu eksplorator sie zamyka...


RE: Eksplorator Windows przestał działać - jzagaja - 27.12.2009 16:49

Konfiguracja? Plyta Jetway NC62K plus procek 4850E. To wszystko. Nie da się nawet skopiować plików! Zainstaluje jeszcze raz wersje 32 bitowa i może ustalę jaki program to powoduje - wszystko wywaliłem i nie pomaga. Problem jest poważny co widać w wyszukiwarce Google - przeczytałem wszystko a MS nic sobie z tego nie robi.


RE: Eksplorator Windows przestał działać - trefl - 27.12.2009 19:35

(27.12.2009 16:49)jzagaja napisał(a):  Konfiguracja? Platy Jetway NC62K plus procek 4850E. To wszystko. Nie da się nawet skopiować plików! Zainstaluje jeszcze raz wersje 32 bitowa i może ustalę jaki program to powoduje - wszystko wywaliłem i nie pomaga. Problem jest poważny co widać w wyszukiwarce Google - przeczytałem wszystko a MS nic sobie z tego nie robi.

To nie MS nic sobie z tego nie robi .Już ktoś kiedyś napisał e w 95% win leży po drugiej stronie ekranu. Domorośli programiści piszą programiki bawią się themę i innych programach zmieniając plik explorer.exe. Nie sprawdzaj dokładnie działania w innych konfiguracjach komputera. Z programami jak z lekarstwem złe stosowanie może doprowadzić do opłakanych skutków.Moja dobra rada jeśli już instalujecie themę ( mając patcha UXtheme) to zróbcie to ręcznie czyli przekopiujcie Themę ( powinien być opis w pliku tekstowym w jaki sposób) do :Windows -> Resources - > Themes. Nie instalujcie themę które są jako pliki lub archiwum .exe ( niektóre archiwa można rozpakować do nowego katalogu a później przenieś ręcznie jak napisałem wyżej. Jeżeli w theme jest podmiana pliku explorer.exe to radze zrezygnować takiego theme bo maga wystąpić problemy jak u jzagaja


RE: Eksplorator Windows przestał działać - jzagaja - 27.12.2009 19:50

Tak tylko ze nie instalowalem zadnych Theme a tylko podstawowe programy. Wersja x86 na razie mi dziala.


RE: Eksplorator Windows przestał działać - trefl - 27.12.2009 20:18

Masz dwa Win 7 zainstalowane na tym samym komputerze?.
Nie dziw się ze w odpowiedziach następuje zgaduj- zgadula skoro podałeś w poście tylko krótkie info na temat problemu.
Jeśli te same programy działają dobrze na systemie 32 bit to oczywiste ,że któryś z programów jest nie kompatybilny z 64 bitowa wersje Zmieniając powłok na 32 bitowa za Twoim zresztą zezwoleniem - UAC


RE: Eksplorator Windows przestał działać - Nostromo - 27.12.2009 23:33

jzagaja, pomieszanie z poplątaniem. Jeżeli nie wiesz co to jest "kumulacja błędów" to przyjrzyj się co zrobiłeś ze swoim Windowsami . W twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie postawić system od nowa bez kombinowania "co by tu jeszcze... ulepszyć", tylko skorzystać z tutoriali i porad zamieszczonych>TU< Uśmiechnięty,
pozdrawiam.


RE: Eksplorator Windows przestał działać - slump - 28.12.2009 01:38

Z problemu się robi śmietnik. Najlepszym wyjściem jest ponowna instalacja i nie korzystanie z niepewnych aplikacji. Temat zamykam.