Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z taskbarem - zawsze przesłania zmaksymalizowane aplikacje (Rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z taskbarem - zawsze przesłania zmaksymalizowane aplikacje (Rozwiązany) (/problem-z-taskbarem-zawsze-przeslania-zmaksymalizowane-aplikacje-rozwiazany-3288-t)



Problem z taskbarem - zawsze przesłania zmaksymalizowane aplikacje (Rozwiązany) - Pavel - 25.12.2009 18:56

Witam
Od wczoraj mam dziwny problem z Windows 7 Professional (msdnaa), kiedy maksymalizuje jakakolwiek aplikacje to rozszerza się ona na cały ekran w taki sposób ze taskbar jest 'nad' aplikacja przysłaniając jej treść.
[Obrazek: sfds.th.png]
Ktoś ma jakiś pomysł jak odwrócić ten efekt ?

pozdrawiam,
Pavel


RE: Problem z taskbarem - slump - 25.12.2009 19:34

Nie bardzo rozumiem. Pokaż screna ze zmaksymalizowaną aplikacją i tym co ją przysłania.

Podgląd taskbara powinien pokazywać się tylko jeśli kursor myszy spoczywa w obszarze programu na pasku zadań.


RE: Problem z taskbarem - Pavel - 25.12.2009 20:09

No to przecież udostępniłem screena...
Chodzi o to ze jak mamy np.Opere,Total Commandera, to jak dam 'Maksymalizuj' to normalnie zachowujący sie Windows rozciąga okno tak ze kończy sie przed rozpoczęciem taskbaru, w taki oto sposób (na przykładzie opery):
[Obrazek: asdasddadasd.th.png]
natomiast u mnie wygląda to tak jak na screenie w moim poprzednim poście.
Czy teraz już jasno wytłumaczyłem mój problem ?


RE: Problem z taskbarem - slump - 25.12.2009 20:23

Tak, myślałem o czymś innym, przepraszam.

Tak masz cały czas, po resecie też?

Spróbuj pasek zadań rozciągać w dół i w górę może poprawi się.

Coś konkretnego robiłeś przed pojawieniem się problemu?

Jest tez możliwość, że we właściwościach menu start na zakładce menu pasek zadań masz zaznaczoną opcje włącz autoukrywanie paska zadań.


RE: Problem z taskbarem - Pavel - 25.12.2009 22:56

Dobra temat do kosza albo do zamknięcia problem rozwiązany.
Coby nie reklamować innych for to google:Keep Taskbar always on top in Windows 7
Pozdrawiam,
pavel


RE: Problem z taskbarem - slump - 25.12.2009 23:10

No tak, to jest właśnie to na co zwróciłem Ci uwagę w przypisie na samym dole mojego posta Uśmiechnięty


RE: Problem z taskbarem - zawsze przesłania zmaksymalizowane aplikacje - Pavel - 26.12.2009 10:58

Nie, właśnie nie !
Bez przesady wiem co to autohide w Windowsie. Cwaniak
w kazdym razie już wszystko ok. ;0


RE: Problem z taskbarem - zawsze przesłania zmaksymalizowane aplikacje - slump - 26.12.2009 16:10

Ty wiesz do jakiej strony się odnosisz więc nie twierdze, że nie mam racji. Podaj tę stronę, nie bój się ja Cię o to proszę więc na pewno nikt do Ciebie pretensji nie będzie miał.
Wiem, że już po sprawie, ale innym się może przydać.