Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Win7 z recovery na nowym dysku. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Win7 z recovery na nowym dysku. (/instalacja-win7-z-recovery-na-nowym-dysku-32604-t)



Instalacja Win7 z recovery na nowym dysku. - Szafr4n - 21.04.2013 09:14

Witam wszystkich.

Mój laptop to HP Pavilion dm3 (13,3''). Mój obecny dysk hitachi 320gb nadaje się do wymiany, kupiłem sobie toshibe 160gb i chciałem przeinstalować Windows 7 z patrycji recovery. Oczywiście stary dysk odpinam a nowy przypinam.

Zrobiłem sobie kopię systemu na przenośnym dysku zewnętrznym, ale przy bootowaniu wyskakiwał błąd "Invalid system disk". Ok, to odpaliłem Windowsa z płytek DVD, na których jest bodajże obraz z systemu i też można win odpalić. Zaczęło się wszystko ładnie wgrywać, odpalił się Recovery Manager, ale tylko 3 opcje były tam aktywne a gdy chciałem zrobić reinstal to wyskoczył komunikat, że mój obecny dysk twardy jest mniejszy niż domyślnie zainstalowany i odzyskiwanie systemu nie może być kontynuowane.

Muszę więc mieć taki sam dysk jak ten domyślny? Problem tylko w tym, że tak duży nie jest mi potrzebny i dodatkowo musiałbym bujać się ze sprzedażą tego nowego, mniejszego.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.


RE: Instalacja Win7 z recovery na nowym dysku... pomocy! - thermalfake - 28.04.2013 15:42

Nic z tym nie zrobisz, jest jasno napisane, że dysk nie może być mniejszy jak ten sprzed wymiany
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&tmp_geoLoc=true&docname=c01950054
Podejrzewam, że to się dzieje z tego względu iż fabryczny obraz systemu ląduje na dysku a w zasadzie partycji o wielkości minimum takiej jaka była w oryginale i nie da się tego przeskoczyć. To nie jest standardowa instalacja jak się komuś może wydawać.
Bez kosztowym rozwiązaniem jest w zasadzie tylko pożegnanie się z fabrycznym systemem i czysta instalacja z nośnika OEM oraz przeklepanie klucza a potem dociągnięcie sterowników i aktywacja.