Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pliki w grupie domowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Pliki w grupie domowej (/pliki-w-grupie-domowej-32579-t)



Pliki w grupie domowej - baracude - 19.04.2013 21:28

Witam. Potrzebuje dowiedzieć się jak w grupie domowej mogę udostępnić plik tylko i wyłącznie danemu użytkownikowi. Sprawa polega na tym że z moją żoną chcę mieć wspólny folder natomiast dzieciaki nie powinny mieć do niego wstępu. Poprzez udostępnianie zaawansowane mam opcje uprawnienia lecz są tam albo wszyscy albo grupa domowa, natomiast jak staram się dodać użytkownika z grupy domowej to jedyna lokalizacja pobierania użytkowników jest z mojego komputera i nie mogę dodać żony. Jeżeli nie da rady to prosił bym o sposób na folder z hasłem Cwaniak Pozdrawiam


RE: Pliki w grupie domowej - thermalfake - 20.04.2013 22:02

W opcjach zaawansowanych przy dodawaniu obiektu nie da się zmienić lokalizacji na inny specyficzny komputer z sieci. Udostępnianie bazuje na kontach użytkowników a nie nazwach komputerów. Dostęp restrykcyjny do udostępnionych zasobów trzeba przeprowadzić za pomocą użytkownika i hasła. Twoje konto musi mieć hasło. W ustawieniach zaawansowanych dajesz dostęp dla SIEĆ (nie WSZYSCY bo nie jest to aż tak bezpieczne). Ponadto w zaawansowanych ustawieniach grupy domowej dla profilu Dom lub praca trzeba zaznaczyć Włącz udostępnianie chronione hasłem.