Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dziwna sprawa podczas próby instalacji Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Dziwna sprawa podczas próby instalacji Windows 7 (/dziwna-sprawa-podczas-proby-instalacji-windows-7-32578-t)



Dziwna sprawa podczas próby instalacji Windows 7 - Pikus93 - 19.04.2013 19:19

Witam.

Windows 7 zamiast się instalować wyświetla tapetę i kursor myszy... i to wszystko. Ale zacznijmy od początku.

Miałem zainstalowany Windows XP Professional SP2 (wiem, ze jak dinozaur, ale mam sentyment do tego systemu). Jako student ściągnąłem Windows 7 Professional x32 i otrzymałem indywidualny kod produktu.
No i z wielką nadzieją postanowiłem zainstalować nowy system przy okazji formatując dysk. Włożyłem płytę i uruchomiłem ponownie system. Wszystko niby dobrze tylko, ze zamiast instalacja się powinna zacząć wyświetla się tapeta i kursor myszy. I nic więcej się nie dzieje. Wygląda to jak by załadowało system który dopiero zamierzam zainstalować. Nici z formatu i nowego systemu.
Pomyślałem, że mój XP się buntuje i chce dalej mi służyć.
Włączyłem normalnie komputer i po prostu zainstalowałem nowego Windowsa. I spróbowałem ponownie formatować dysk i znowu zainstalować system. Jednak zdziwiła mnie powtórka z rozrywki...

I pytanko co się dzieje?
Gdy po prostu formatowałem komputer mając XP było dobrze.

Z góry dziękuje za wszelkie pomocne rady.


RE: Dziwna sprawa podczas próby instalacji Windows 7 - peciaq - 19.04.2013 19:33

Próbowałeś instalować z pendrive? Jest taki programik WinToFlash, dzięki niemu zrobisz łatwo pendrive startowy dla tego Windows 7 i może wtedy coś ruszy.
Wystarczy że płyta jest lekko uszkodzona albo DVDROM dobiega swoich dni i problemów może być masa.


RE: Dziwna sprawa podczas próby instalacji Windows 7 - thermalfake - 19.04.2013 20:32

Często siódemki kiedy wiszą podczas uruchomienia instalacji cierpią jak to nazywam na syndrom niekompatybilnej struktury logicznej dysku. Wyczyść ten dysk i odpal instalator ponownie. Przy takich sytuacjach dobrze jest także uruchamiać instalator tylko z potrzebnymi komponentami.
http://windows7forum.pl/utrata-200gb-z-dysku-po-reinstalacji-systemu-rozwiazany-32479-t?pid=160151#pid160151