Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wolniej działający internet - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Wolniej działający internet (/wolniej-dzialajacy-internet-3250-t)



Wolniej działający internet - quick - 23.12.2009 19:54

Witam,


Mam problem z internetem na Windowsie 7 (32 bitowy). Internet po domu rozchodzi się po ruterze Linksys WRT54G. W domu, poza moim laptopem jest drugi laptop z Windowsem XP. Na moim laptopie internet po zainstalowaniu nowego systemu operacyjnego ewidentnie zaczął działać wolniej. Youtube, torrent, strony internetowe itp. - wszystko to działa wolniej. Na drugim laptopie z Windowsem XP, nie ma takiego problemu.


Wie ktoś może w czym upatrywać przyczyny?


RE: Wolniej działający internet - trefl - 23.12.2009 21:34

Sprawdź programem antymalware. Zobacz jakie procesy są uruchomione w Menadżerze zadań.


RE: Wolniej działający internet - HrabiaHodon - 23.12.2009 21:36

Komunikacja między laptopem, a routerem - przewodowa/bezprzewodowa?


RE: Wolniej działający internet - quick - 24.12.2009 11:14

Przeskanowałem a squared Anti Malware, wykrył kilka zagrożeń, więc usunąłem je. Wg. mnie nic to nie pomogło. Komunikacja jest bezprzewodowa.


RE: Wolniej działający internet - HrabiaHodon - 24.12.2009 13:14

Zmień kanał komunikacji.


RE: Wolniej działający internet - quick - 24.12.2009 13:43

Korzystam z WPA2 Personal. To mam zmienić? Na co?


RE: Wolniej działający internet - HrabiaHodon - 24.12.2009 13:53

WPA2 to metoda szyfrowania połączenie bezprzewodowego. W zakładce Wireless w opcji Wireless Channel zmień kanał np. na 10, 11 etc.


RE: Wolniej działający internet - quick - 24.12.2009 14:03

Zmieniłem z 11 na 10. Chyba nie pomogło.. Pliki w utorrencie dalej pobierają się z prędkością kilku kb/s. Strony tak samo otwierają się wolniej.


RE: Wolniej działający internet - trefl - 24.12.2009 14:48

Sprawdź druga opcje która podałem: Otwarte procesy w Menadżerze Zadań i ich opisy do jakiego programu się odnoszą.Te które Ci "podpadają" - sprawdź ich lokalizacje ( prawy przycisk myszki na procesie ). Zakończ taki proces i sprawdź efekt otwierania stron oraz pobierania przez torrent. Jeżeli pomogło to w uruchom wpisz msconfig i w zakładce Uruchamianie wyłącz ten program - zadanie


RE: Wolniej działający internet - quick - 24.12.2009 15:36

Jakie procesy mam uznać za te "podpadające"?


RE: Wolniej działający internet - quick - 25.12.2009 18:11

Mógłby ktoś mi pomóc.. ?


RE: Wolniej działający internet - kristopher0725 - 25.12.2009 18:29

Ja się tylko zapytam,jakie masz łącze? pierwsze co bym zrobił to sprawdził na stronce do testowania łącza ile wyciągasz...jeżeli będzie to polowa łącza to na pewno jest coś źle...po drugie napisałeś ze router udostępnia 2 połączenia,może ktoś na drugim kompie ściąga i dlatego masz wolniejsze łącze...normalka...na koniec bym sprawdził programami tak jak pisali przedmówcy np spy bot search and desteoy...pomaga w 90% przypadkach gdy system jest zarażony i działa wolno...Uśmiechnięty

link do testu łącza

http://www.testlacza.pl/

zapomniałem tez dodać ze wina tego może być kontrola użytkownika ustawiona na wyższa niż minimum Uśmiechnięty


RE: Wolniej działający internet - slump - 25.12.2009 18:33

Rozwijając to co powiedział przedmówca, w pierwszej kolejności, podłącz wtyczkę do swojego komputera pomijając routera i sprawdź testem łącza, jeśli wszystko będzie ok to już wiesz czemu masz niskie transfery.