Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze zmianą FSB w CPUCool/CPUFSB na płycie ASUS P5GD1-FM/S - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem ze zmianą FSB w CPUCool/CPUFSB na płycie ASUS P5GD1-FM/S (/problem-ze-zmiana-fsb-w-cpucool-cpufsb-na-plycie-asus-p5gd1-fm-s-3244-t)



Problem ze zmianą FSB w CPUCool/CPUFSB na płycie ASUS P5GD1-FM/S - sopel256 - 23.12.2009 14:47

Witam serdecznie drogich forumowiczów
Problem dotyczy się płyty ASUS P5GD1-FM/S, a konkretniej możliwości podkręcenia na niej procesora Pentium 4 520 z serii Prescott (czyli tak zwanych "grzejników" Uśmiechnięty). Otóż w programach zawartych w temacie czyli CPUCool oraz CPUFSB po wybraniu odpowiednika mojej płyty (P5GD1-VM) w systemie Windows XP z SP3 podwyższanie FSB działało bez problemu. Po instalacji Windows 7 i ponownej instalacji tychże programów niestety zmiana FSB nie odnosi skutku. Jak było 2,73 GHz tak nadal jest ta sama wartość. Tak więc co może być nie tak, że nie mogę zmienić FSB? Jeśli program jest niezgodny z tym systemem czy jest inny program tego typu zgodny z tym systemem, który pozwoli mi na zmianę FSB na tej płycie?
Pozdrawiam serdecznie


RE: Problem ze zmianą FSB w CPUCool/CPUFSB na płycie ASUS P5GD1-FM/S - slump - 23.12.2009 14:55

Nie zajmuje się tą tematyką, ale czy w samym biosie nie możesz prze taktować procesora?


RE: Problem ze zmianą FSB w CPUCool/CPUFSB na płycie ASUS P5GD1-FM/S - sopel256 - 23.12.2009 15:09

Sęk w tym, że na tej płycie nie ma takiej możliwości zmiany FSB. Dlatego używałem wcześniej tych programów i przetaktowałem w ten sposób procesor do 3200 MHz Cwaniak. Jest to płyta typowa do przeznaczeń biurowych czyli modyfikowana przez danego producenta, który dodatkowo w biosie "likwiduje" większość tychże funkcji.


RE: Problem ze zmianą FSB w CPUCool/CPUFSB na płycie ASUS P5GD1-FM/S - ihatebuffering - 23.12.2009 15:13

No no niezły kastrat xD jeszcze nie widziałem plyty bez opcji zmiany fsb... A może zmień biosa który nie ma poblokowanych funkcji.


RE: Problem ze zmianą FSB w CPUCool/CPUFSB na płycie ASUS P5GD1-FM/S - sopel256 - 23.12.2009 15:45

Był by to dobry pomysł gdyby ktoś się skusił o zmodyfikowanie takiego biosu. Niestety nie znalazłem takiego mimo tego, że szukałem wytrwale używając "wujka" google Uśmiechnięty. Bios producenta niestety czegoś takiego posiadać nie będzie bo jak już wspomniałem to są płyty specjalne dedykowane na potrzeby biurowe (to jest płyta modyfikowana przez Fujitsu-Siemens). Myślałem żeby wgrać bios z podobnej płyty jak wymieniłem wyżej czyli tej z końcówką VM chociażby, ale spodziewam się żebym prędzej uwalił płytę chociaż z drugiej strony bios AMI ma opcję odzyskania biosu z dyskietki, ale w każdym bądź razie wolę nie ryzykować.