Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
MSI K9NU Neo: problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: MSI K9NU Neo: problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA (/msi-k9nu-neo-problem-z-instalacja-windows-7-na-dysu-sata-32170-t)



MSI K9NU Neo: problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 31.03.2013 16:17

Założyłem nowy temat, mam nadzieję, ze tym razem dobrze zatytułowany.

EDIT : Nie mogę zainstalować systemu Windows 7, problem polega na braku sterowników SATA płyty głównej. Model płyty głównej to MSI K9NU Neo.

System instaluję z Pendriva, DVD jest odłączone, dysk podłączony do SATA 1.

Windows XP instaluje się bez problemu.

[Obrazek: bios0.th.jpg]
[Obrazek: bios2o.th.jpg]
[Obrazek: bios3x.th.jpg]
[Obrazek: bios4.th.jpg]
[Obrazek: bios5q.th.jpg]
[Obrazek: bios6.th.jpg]
[Obrazek: bios7g.th.jpg]


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - thermalfake - 31.03.2013 16:50

Chłopie jeszcze raz, żeby było dla potomnych. Czy w tym wątku zawarłeś istotny opis problemu - bo w temacie wątku jest tylko "MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA"
Wyłącz IDE controller i sprawdź raz jeszcze czy dysk jest wpięty do portu sata 0.


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 31.03.2013 17:59

IDE controller wyłączony, dysk wpięty do portu 1 ponieważ nie ma na płycie głównej portu 0, i podobnie jak wcześniej nie wykrywa dysku twardego.


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - bodziulla - 01.04.2013 10:06

Hej.
Praktycznie nie musisz nić kombinować tutaj w moim mniemaniu Uśmiechnięty. DVD nie musisz odłączać. Do instalacji będą Tobie potrzebne sterowniki SATA, które możesz pobrać z strony producenta MSI Uśmiechnięty. Jeżeli nie pomoże pisz?. Dwa pytanie dlaczego robisz to poprzez pendrive?.
Pzdr


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 01.04.2013 11:49

Pendrive - stwierdziłem, że jest to lepsza opcja instalacji, ponieważ płyta jest lekko porysowana.

Sprawdzałem sterowniki ze strony msi, ale są tylko do XP/2000 i Seven zgłasza błąd ;/


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - bodziulla - 01.04.2013 12:01

Dlaczego dysk masz ustawiony jako Third IDE. Dwa jeżeli masz system na dysku odpal program HDCrystal Info i pokaż zdrowie dysku?.


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 01.04.2013 13:19

Nie mam pojęcia dlaczego jest jako Third IDE, Third i Fourth to są złącza SATA.

Wg. HDTuna dysk jest idealnie zdrowy. Później zainstaluję XP-ka i sprawdzę dysk tym HDCrystal.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź thermalfake Uśmiechnięty


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - thermalfake - 01.04.2013 15:36

Ja jeszcze zapytam jaki obraz tej siódemki masz na penie. Wypadało by żeby to był build 7601 czyli z SP1.
Ta płyta główna ma nietypowy chipset - Nvidia M1697
Dlaczego odpinam niemal wszystko w razie problemów - to najlepsza i najskuteczniejsza metoda. Zdarzały mi się już problemy z kontrolerem IDE.
Pokaż jeszcze SATA Configuration Devices. Jeśli jest tam IDE lub compatible zmienień na AHCI lub enhanced.
Dopisz w pierwszym poście na czym polega problem bo jak ktoś to będzie czytał to nie wiadomo o co tak na prawdę chodzi.

Cytat:Dlaczego dysk masz ustawiony jako Third IDE

Ano dlatego, że kontroler SATA w tym momencie jest ustawiony do pracy w tryb kompatybilny IDE czyli emuluje IDE.
Dla pierwszego portu SATA odliczanie się zaczyna od kanału trzeciego czyli Third....


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 01.04.2013 21:14

SATA Configuration Devices :

[Obrazek: img0615au.th.jpg]

Wersja Sevena to 7600

W ustawieniach biosu nie ma nigdzie AHCI.



Edycja :
Zainstalowałem XP-ka, a następnie chciałem zainstalować z niego W7, ale po restarcie wyświetla się bs 0x0000007b.


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 02.04.2013 12:07

Dzisiaj stwierdziłem, że nie chce mi się już bawić z dyskiem SATA więc wymontowałem z innego komputera dysk ATA, na którym była już zainstalowana siódemka, wiadomo po podpięciu windows nie startował bo było milion błędów, więc postanowiłem zrobić formata i znowu zonk, bo ponownie sterowniki dysku nie są wykrywalne.

Poradźcie coś, bo już mnie nosi...


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 02.04.2013 22:55

Ma ktoś jakieś pomysły ?


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - bodziulla - 03.04.2013 11:24

Hej,
Jak prosiłem wcześniej czy możesz wysłać zdjęcie z dysku/ów za pomocą programu HDCrystal Info jak wygląda ich stan?. Dwa czy nie masz czasami podkręconego procka?.
Pzdr


RE: MSI K9NU Neo - problem z instalacją Windows 7 na dysu SATA - rako666 - 03.04.2013 13:10

Jak wrócę do domu, to wyślę screeny.
W BIOSie wszystko fabrycznie, nic nie kręcone.