Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX (/nowy-procesor-do-plyty-glownej-asus-m2n-mx-32094-t)



Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - luki_matrix - 28.03.2013 12:05

Witam, mam pytanie chcę kupić Athlona X2 64 6000+
problem w tym, że na stronie producenta do płyty głównej asus m2n-mx nie ma tego procka w cpu support jest tylko do 5600+. W związku z tym moje pytanie czy ten procesor zadziała na wyżej wymienionej płycie głównej?


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - thermalfake - 28.03.2013 18:27

Proszę bardzo
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N-MX.html
Masz napisane jaka seria i w jakiej wersji bios.


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - luki_matrix - 28.03.2013 20:44

Dziękuję, ja posiłkowałem się z supportu oficjalnej strony Cwaniak
mógłbyś mi jeszcze powiedzieć w jaki sposób mogę sprawdzić wersję swojego biosu


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - dziki314 - 28.03.2013 22:13

[Obrazek: 001b7d6d68a7a17fm.jpg]


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - luki_matrix - 29.03.2013 01:33

[Obrazek: bioswer.jpg]

będzie ok, czy muszę aktualizować bios?


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - thermalfake - 29.03.2013 21:07

Nie musisz jednakże po tak długim czasie zalecałbym aktualizację do 1004.
Na planszy startowej informacja musi być widoczna w dolnym lewym rogu lub w górnej części zaraz poniżej znaczka producenta bios (tam gdzie zaczyna się rozpoznawanie komponentów typu procesor). Jeśli domyślnie włącza się logo producenta trzeba je wyłączyć albo wcisnąć Tab.
I teraz zasada jest prosta jak 10m sznurka w kieszeni.
Porównujesz to co masz w płycie czyli data wydania lub numerek z tym co jest na stronie supportu, tutaj akurat
http://www.asus.com/Motherboards/M2NMX/#support_Download_17
W pobranej paczusce znajduje się plik do wykonania flash'a (nas nie interesuje) jak i plik binarny czyli krótko mówiąc wsad.
Z poziomu biosu w zakładce Tools jest narzędzie EZ Flash, masz je uruchomić i podając plik z rozszerzeniem rom wykonać aktualizację.


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - luki_matrix - 30.03.2013 11:41

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze takie pytanie na tej stronie należy wybrać OS, nie ma tam win7 64bit tylko nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w przypadku biosa ?
Czy dobrze zrozumiałem, że wystarczy pobrać pliki do aktualizacji biosa i wypakować w komputerze, po czym w biosie go tam znaleźć z hdd i zainstalować ? Nie będzie potrzeby robienia jakiegoś startowego dysku na pendrive, bo czytnika dyskietek nie mam Uśmiechnięty


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - thermalfake - 30.03.2013 14:34

Nie trzeba wybierać systemu. Nie ma także już potrzeby wykonywania dyskietek startowych, teraz płyty główne mają wbudowane moduły do bios flash.


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - luki_matrix - 15.04.2013 17:27

Witam, jakiś czas już minął od napisania prze ze mnie tego tematu. Jednakże stwierdziłem, że nie ma potrzeby zakładać nowego.
Zamontowałem procesor AMD Athlon64 X2 6000+ (3.0GHz) jest to procesor dwu rdzeniowy. Komputer uruchomił się normalnie, po wejściu we właściwości w moim komputerze rozpoznany jest procesor pisze jego nazwa. Teraz w celu 100% pewności chciałbym sprawdzić czy komputer na pewno dobrze rozpoznał nowy procesor. Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić czy są rozpoznawane i wykorzystywane 2 rdzenie w komputerze? Czytałem, że czasami po zmianie działa tylko jeden, dlatego chciałem się upewnić. (poprzedni procesor to Athlon64 x2 3600+, po wymianie nie robilem resetu biosa).

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.


RE: Nowy procesor do płyty głównej ASUS M2N-MX - thermalfake - 15.04.2013 21:35

Czy są rozpoznawane i wykorzystywane - wystarczy uruchomić manager zadań i w zakładce wydajność są wykresy dla poszczególnych rdzeni. Jak chcesz zobaczyć konkretne obciążeniu uruchom dowolny program testujący cpu - amd overdrive, orthos, occt itp.