Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Win7 i Drukarka po LAN - nie widzi jej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Win7 i Drukarka po LAN - nie widzi jej (/win7-i-drukarka-po-lan-nie-widzi-jej-3197-t)Win7 i Drukarka po LAN - nie widzi jej - rambler_ - 20.12.2009 18:11

Witam.
Mam taki problem:
Nieduża sieć, kilka kompów, router brzegowy do netu, routery łączące bezprzewodowo inne routery z komputerami i drukarka (staroć) HP LaserJet 4plus z kartą sieciową. Wszystkie komputery widzą drukarkę i drukują na niej.
Doszedł jeden komputer z Windows 7 ultimate. Jak do tej pory nie udało mi się zainstalować w nim tej drukarki. Jest tam NAV2010 ale nawet po wyłączeniu zapory nie widzi tej drukarki mimo, że ping bez problemu przechodzi, internet działa. Sieć 192.168.0.0.
Pytanie być może prozaiczne - jak dodać tą drukarkę do tego win7? Nie mogę nawet dodać portu LAN drukarki..... Pomoc wbudowana w win7 jest delikatnie mówiąc "nieprzydatna".
Pozdrawiam,


RE: Win7 i Drukarka po LAN - nie widzi jej - slump - 20.12.2009 20:43

A jaki uzyskujesz komunikat próbując ją dodać?
Jak odwołujesz się przez \\ip\\udział tez nie ma do niej dostępu?

Zobacz też: Problemy z siecią lokalną i odmowa dostępu do niej (porada)


RE: Windows 7 i Drukarka po LAN - nie widzi jej - HrabiaHodon - 20.12.2009 21:41

Znaczy drukarka ma serwer wydruku i jest widoczna w sieci jako odrębne urządzenie?


RE: Windows 7 i Drukarka po LAN - nie widzi jej - rambler_ - 21.12.2009 11:23

(20.12.2009 21:41)HrabiaHodon napisał(a):  Znaczy drukarka ma serwer wydruku i jest widoczna w sieci jako odrębne urządzenie?
Drukarka ma printserwer J2552B (http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Home.jsp?lang=en&cc=us&prodClassId=-1&prodTypeId=18972&prodSeriesId=27054) ze strony HP zainstalowałem HP Download manager, który uaktualnił mi dosyć mocno firmware na nim.
Chciałem dodać tą drukarkę podobnie jak w XP czyli - drukarka lokalna->nowy port->standardowy TCP/IP->podać adres, wybrać sterownik i pozamiatane. Niestety w 7 mam przy dodawaniu drukarki nieaktywną opcję dodawania drukarki lokalnej - nie wiem czemu? Uprawnienia administratora są - a przy wyborze drukarki sieciowej nie znajduje jej. Nie jest to oczywiście drukarka udostępniana przez "\\IP_Urządzenia\nazwa" tylko po prostu po IP. Po naciśnięciu - nie pamiętam dokładnie napisu - chyba: mojej drukarki nie ma na liście jest tekst pomocy o dodawaniu serwerów druku dla drukarek po IP. Więc zgodnie z sugestią odpalam MMC dodaję przystawkę serwera druku, podaję jego IP i.... nic więcej nie da się zrobić (nie pamiętam komunikatów - jak będę w domu to je napiszę).
Pytanie - czy to jedyna droga na dodanie drukarki po IP czy może można dodać ją jako lokalną definiując port? No i dlaczego dodawanie drukarki lokalnej jest nieaktywne?
Pozdrawiam.