Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem po aktualizacji sterowników karty graficznej - laptop Lenovo L520 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem po aktualizacji sterowników karty graficznej - laptop Lenovo L520 (/problem-po-aktualizacji-sterownikow-karty-graficznej-laptop-lenovo-l520-31873-t)



Problem po aktualizacji sterowników karty graficznej - laptop Lenovo L520 - audico - 21.03.2013 13:51

System: Win 7 Professional 64
Pacjent: Laptop ThinkPad L520
Specyfikacja: i3-2330M(2.2GHz), 4GB RAM, 320GB 5400rpm HD, 15.6in 1366x768 LCD, Intel HD Graphics, CDRW/DVDRW, 802.11bgn wireless, Bluetooth, 1Gb Ethernet, UltraNav, 6c Li-Ion, Win7 Pro 64
Problem: Po aktualizacji sterowników karty graficznej Intel HD bodajże 3000. Sterowniki zaktualizowane za pomocą strony downloadcenter.intel.com, a dokładnie za pomocą narzędzia do "intel Driver Update Utility" . Wersja sterowników jaka mi się zainstalowała to 9.12.... i tak dalej. Poprzednia była wersja 6 lub 8, nie pamiętam dokładnie, kojarzę jak przez mgłę bo tylko raz na to zwracałem uwagę.
Po ponownym uruchomieniu system widzi tylko standardowa kartę graficzną VGA. Ręczna metoda, zmuszenia systemu do zainstalowania sterowników ze strony producenta laptopa nic nie daje bo wyświetla mi komunikat że system odnalazł sterowniki i te zainstalowane są już aktualne tak samo jak te co chcę zainstalować. Choć podaję mu że to Intel HD a nie VGA. Nie wiem jak się do tego zabrać. Usuwałem sprzęt, czyściłem Windowsa z pozostałości sterowników i dalej to samo instaluje standardową kartę i w ogóle nie widzi Intela HD. Windows Update nie może zainstalować sterowników "Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1. i 1.2- Intel® HD Graphics 300 " Gdy w okienku menadżera urządzeń klikam skanuj w poszukiwaniu zmian to znowu wykrwa standardową kartę graficzną i ją instaluje. Czasami taka instalacja zakańcza się niepowodzeniem ale to chyba dzieje się wtedy, kiedy mam zainstalowanych kilka wersji sterowników do karty graficznej na tym komputerze. Szukam też starych wersji sterowników ale nie mogę znaleźć. Pomóżcie. Aha Laptop służbowy :-/
Bywa tak, że jak wskażę mu sterownik to go zainstaluje pokaże że iNtel HD 3000 ale i tak menedżer pokazuje standardowa VGA i nie mogę rozdziałki dać większej niż 1024x768.


RE: Problem po aktualizacji sterowników karty graficznej - laptop Lenovo L520 - dziki314 - 21.03.2013 23:38

Zobacz te sterowniki.

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/DriverDetails/Product/inspiron-17r-5720?driverId=F0TMC&osCode=W764&fileId=3126813903&languageCode=en


RE: Problem po aktualizacji sterowników karty graficznej - laptop Lenovo L520 - audico - 22.03.2013 16:48

Nie mogę ich zainstalować bo wyświetla mi komunikat "system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania". "Na piechotę" jak mu pokazuję ten sterownik to krzyczy, że system nie może określić czy dany sterownik jest zgodny z posiadanym sprzętem. Nie wiem o co chodzi, może mam jakiegoś wirusa.Choć już dwa razy skanowałem system darmowym Ashampoo, może teraz spróbuję avastem.