Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dziwny problem przy starcie systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Dziwny problem przy starcie systemu (/dziwny-problem-przy-starcie-systemu-3163-t)



Dziwny problem przy starcie systemu - artursz - 18.12.2009 23:05

Witam
Dokonałem przesiadki z Visty na 7, podczas instalacji wszystko szło dobrze pliki zostały zachowane, jednak przy starcie, zamiast okna logowania takiego jak w 7, dalej mam takie jak było przy viście. Wszystko inne działa w poprawnie. Jakieś sugestie?

Jeszcze jedno system nie chciał się aktywować musiałem dokonać aktywacji "telefonicznej"


RE: Dziwny problem przy starcie systemu - slump - 18.12.2009 23:57

W personalizacji spr wymusić kompozycje systemu aero / windows7 i zrób reset.


RE: Dziwny problem przy starcie systemu - artursz - 19.12.2009 00:27

Gdzie dokładnie szukać tej opcji? bo nic takiego nie widzę.


RE: Dziwny problem przy starcie systemu - slump - 19.12.2009 00:43

W menu start wpisz personalizacja naciśnij enter.
W oknie które wyskoczy będą kompozycje. Znajdź w kategorii o nazwie Kompozycje systemu Aero taką o nazwie Windows 7 i kliknij ją.


RE: Dziwny problem przy starcie systemu - Luke - 19.12.2009 11:46

(18.12.2009 23:05)artursz napisał(a):  Witam
Dokonałem przesiadki z Visty na 7, podczas instalacji wszystko szło dobrze pliki zostały zachowane, jednak przy starcie, zamiast okna logowania takiego jak w 7, dalej mam takie jak było przy viście.

Z tego, co pamiętam, to okna logowania Visty i Windows 7 są praktycznie takie same. Różnią się tylko tłem. Czy chodzi Ci tylko to tło?


RE: Dziwny problem przy starcie systemu - Lalik - 19.12.2009 14:59

Być może masz za małą rodzielczość ekranu żeby ładowała ci sie animacja win7, o ile dobrze pamietam to 1280x 600 jest chyba minimalną jeśli masz niższż system będzie sie logował tak jak w viście Uśmiechnięty


RE: Dziwny problem przy starcie systemu - Luke - 19.12.2009 15:39

Co do animacji podczas startowania systemu, potwierdzam to, co napisał Lalik. Mam netbook'a z rozdzielczością 1024 x 576 i tam widzę pasek ładowania znany z Visty zamiast animacji loga. Cwaniak


RE: Dziwny problem przy starcie systemu - Nostromo - 19.12.2009 22:35

Jeżeli bardzo ci na tym zależy skorzystaj z Sunrise Seven
do pobrania:

http://www.sunrise2k7.neostrada.pl/,

w panelu>Więcej opcji dostosowania masz spory wybór opcji,

1.>wybierz tło ekranu logowania, kilka pięknych, niebanalnych kompozycji, lub
2.>zmień tło ekranu logowania>Windows>Web>Wallpaper>Windows, otrzymasz to co o co ci chodzi,

jest to jedna z wielu funkcji,tego programu, przydatnych w szybkim dostosowaniu Windows 7 do indywidualnych potrzeb
Sunrise Seven działa w Windows 7/32,64
polecam, pozdrawiam...