Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Partycja zastrzeżone przez system. Problem z wieloma dyskami. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Partycja zastrzeżone przez system. Problem z wieloma dyskami. (/partycja-zastrzezone-przez-system-problem-z-wieloma-dyskami-31587-t)



Partycja zastrzeżone przez system. Problem z wieloma dyskami. - michal232316 - 10.03.2013 18:23

Witam!
Mam taki problem. Posiadam Windows'a 7 Ultimate (x64) i kiedy go instaluje nie tworzy się partycja zastrzeżona przez system, a Windows przy instalacji ukrywa te pliki na dysku ATA 40 GB. Kiedy chcę zrobić kopię dysku C narzędzie Kopia zapasowa chce również zrobić kopię tej 40-stki. Próbowałem już odłączyć ten dysk i jeszcze jeden samsung 160 GB jednak wtedy system ładuje te pliki na jednej z dwóch dodatkowych partycji na dysku na którym instaluje system tj. seagate 500 GB. I tu pojawia się moje pytanie. Co mam zrobić żeby rozwiązać ten problem dodam jeszcze że usuwanie partycji systemowej i tworzenie jej na nowo nie przyniosło rezultatu i system dalej nie tworzy dodatkowej partycji.
Mój komputer:
GIGABYTE GA-M56S-S3
AMD ATHLON 64 X2 2.1
SEAGATE ST3500413AS - NA NIM INSTALUJE SYSTEM
SEAGATE ST340014A - obecnie na nim znajdują się pliki, które powinny się znajdować na dodatkowej partycji
SAMSUNG HD161HJ
PALIT GEFORCE 8600GT 256 MB/128 BIT
Dodatkowo dwa napędy jeden DVD na sata drugi CD na ata


RE: Partycja zastrzeżone przez system. Problem z wieloma dyskami. - thermalfake - 10.03.2013 21:34

Odpiąć oba starocie na czas instalacji, niech sobie na dysku bez partycji instalator utworzy partycję zastrzeżoną, zdefiniowane partycje i cały bootloader Po ponownym podpięciu reszty dysków w biosie ustaw hdd boot priority na 500-tkę (nie mylić z 1st boot device) Jak będziesz chciał odpalić coś z innych to wystarczy wcisnąć podczas startu F12 i wybrać interesujący hdd do rozruchu.


RE: Partycja zastrzeżone przez system. Problem z wieloma dyskami. - michal232316 - 12.03.2013 16:22

Też o tym myślałem, ale chciałem zaoszczędzić czasu i bawienia się z kopiowaniem danych. No trudno nikt nie dał innego pomysłu więc trzeba będzie zrobić kopię wszystkich danych i partycjonować dysk od początku. Mimo wszystko i tak dziękuję za pomoc Cwaniak