Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze stroną do tworzenia kopii zapasowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem ze stroną do tworzenia kopii zapasowej (/problem-ze-strona-do-tworzenia-kopii-zapasowej-31465-t)



Problem ze stroną do tworzenia kopii zapasowej - stefan13 - 06.03.2013 18:21

Mam system Windows 7 HP.
Utworzyłem systemowo kopię zapasową korzystając z tego okna:

[Obrazek: 20130306173031.jpg] .

Kłopot w tym, że nie pamiętam harmonogramu wg którego miał automatycznie tworzyć kopię, a to okno, które pokazałem jest w tej chwili "martwe" - żaden przycisk w tym oknie nie jest aktywny !
Najbardziej zależy mi na przycisku "Włącz harmonogram", gdyż chciałbym ustawić wykonywanie na co 2 tygodnie, ewentualnie co miesiąc.
Proszę o wyjaśnienie dlaczego to okno jest martwe, i poradę co mam zrobić.
Jak dla zielonego użytkownika prosiłbym.

I mam jeszcze pytania:
- czy ta kopia jest przyrostowa, tzn. dopisuje tylko zaszłe zmiany w międzyokresie ?
- czy pendrive, na którym ma być zapisywana kopia ma być stale (np. w dniu jej tworzenia) włożony w USB. Co się stanie gdy zapomnę ?
- jeżeli mam np. wolnego miejsca na pendrive 9 GB i przy wielkości tworzonej kopii ok.3 GB, to ten pendrive starczy mi tylko na trzy kopie (zapisy). A co potem ?
Pytania może naiwne, wybaczcie.


RE: Problem ze stroną do tworzenia kopii zapasowej - thermalfake - 06.03.2013 22:46

(06.03.2013 18:21)stefan13 napisał(a):  Kłopot w tym, że nie pamiętam harmonogramu wg którego miał automatycznie tworzyć kopię, a to okno, które pokazałem jest w tej chwili "martwe" - żaden przycisk w tym oknie nie jest aktywny !
Najbardziej zależy mi na przycisku "Włącz harmonogram", gdyż chciałbym ustawić wykonywanie na co 2 tygodnie, ewentualnie co miesiąc.
Proszę o wyjaśnienie dlaczego to okno jest martwe, i poradę co mam zrobić.

Nie mam zdolności wróżki, może to być problem wyłączonej usługi Kopia zapasowa systemu Windows a może coś innego blokuje tę usługę. Ja nie użytkuję Twojego systemu.

Cytat:- czy ta kopia jest przyrostowa, tzn. dopisuje tylko zaszłe zmiany w międzyokresie ?

Pierwszy backup jest pełną kopią obrazu systemu (vhd) a następne to kopie przyrostowe/inkrementacyjne.

Cytat:- czy pendrive, na którym ma być zapisywana kopia ma być stale (np. w dniu jej tworzenia) włożony w USB. Co się stanie gdy zapomnę ?

Ma być włożony na tę godzinę która jest zdefiniowana w zadaniu harmonogramu. Jak go nie będzie to w dzienniku systemowym i powiadomieniu dostaniesz opis błędu. Żadna kopia nie będzie wykonana w inne miejsce.

Cytat:- jeżeli mam np. wolnego miejsca na pendrive 9 GB i przy wielkości tworzonej kopii ok.3 GB, to ten pendrive starczy mi tylko na trzy kopie (zapisy). A co potem ?

Potem możesz kasować najstarsze backupy albo zakupić dysk zewnętrzny a nie bawić się małymi penami.


RE: Problem ze stroną do tworzenia kopii zapasowej - stefan13 - 09.03.2013 19:44

Cytat:
...może to być problem wyłączonej usługi Kopia zapasowa systemu Windows a może coś innego blokuje tę usługę.

Thermalfake.
Twoje trzy odpowiedzi wiele mi dały, wyjaśniły.
Dziękuję Ci.
Jednak mój problem pozostał.
Znalazłem w Usługi lokalne, (o nich wspomniałeś(?):
Kopia zapasowa systemu Windows i Usługa Aparat kopii zapasowej na poziomie bloku - "Uruchom ponownie".
I nic to nie dało.
W dalszym ciągu nieaktywne są przyciski (opcje) w oknie do tworzenia kopii zapasowej, ktore pokazałem na screenie.
Bardzo proszę poradź co zrobić. Będę b.wdzięczny.
Stefan.