Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
3 kompy - 1 jeden router - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: 3 kompy - 1 jeden router (/3-kompy-1-jeden-router-31027-t)



3 kompy - 1 jeden router - shimek - 19.02.2013 13:16

Witam serdecznie. Mam Router z Netii internet 6 lub 8 mb/s. Router jest podłączony do komputera stacjonarnego oraz router dzieli internet na 2 laptopy. Otoż grałem do nie dawna w fife08 w sieci do momentu gdy do domu został zakupiony następny laptop. Gdy nie bylo tego laptopa to gdy grałem w fife przez siec przeciwnik nie miał lagów. Odkąd jest następny lagi wystepuja u przeciwnika, a więc mam takie pytanie czy jak podłącze kablem ethernet z routera do tego laptopa na którym gram w fife to będzie nadal lagowało przeciwikowi?

Nie wiedziałem jak nazwać temat Uśmiechnięty

Dziękuje za odpowiedź Uśmiechnięty


RE: 3 kompy - 1 jeden router - thermalfake - 20.02.2013 13:01

Samo podłączenie laptopa czy innego sprzętu (możesz sprawdzić chociażby telefonem który ma wifi) nie wpływa na czasy opóźnień. Dopiero w momencie kiedy nawiązuje połączenie z siecią czyli pobiera np poprawki systemowe albo zainstalowany jest klient P2P (pobieranie i wysyłanie) ubija częściowo łącze a w zasadzie ubija nędzny upload (pewnie masz 1Mbit/s). To właśnie od uploadu (jego obciążenia) u Ciebie zależy to jak płynnie gracz na drugim końcu jest w stanie grać. No i niekoniecznie musi to być konkretnie ostatni podłączany laptop. Masz obciążenie sieci u siebie na tyle duże, że takie czary się dzieją i sam musisz zlokalizować co oraz który sprzęt generuje taki ruch.
Odpowiadając na pytanie - obojętnie jakim sposobem podłączysz na chwilę obecną nie pozbędziesz się problemu. Po z tym WLAN (wifi) w standardzie 802.11g/n chodzi wolniej od popularnego Fast Ethernet 100Mbit/s (kabel) - każda obecnie sieciówka może pracować w tym standardzie.