Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze sterownikami do karty graficznej w laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem ze sterownikami do karty graficznej w laptopie (/problem-ze-sterownikami-do-karty-graficznej-w-laptopie-30992-t)



Problem ze sterownikami do karty graficznej w laptopie - yoozku - 17.02.2013 23:09

Witam, posiadam laptopa MSI CX61 (intel i3-3110M, Intel hd 4000 i GeForce GT 640M, 4GB ram ddr3). No i mam problem z odpaleniem gry TERA z dedykowaną kartą. Starałem się zrobić wszystko jak w temacie : http://windows7forum.pl/jak-wymusic-uzycie-konkretnej-karty-graficznej-do-obslugi-gier-komputerowych-18417-t , i wszystko byłoby fajnie do czasu, gdy zainstaluję już najnowszy sterownik ze strony nvidia, mogę odpalić grę z dedykowaną kartą geforce, ale jak pogram chwilę, czy zamknę grę i chcę ją uruchomić ponownie, pojawia się znowu problem z wybraniem dedykowanej karty graficznej. W opcji preferowany procesor graficzny mam tylko opcje :zintegrowana karta graficzna. A w opisie : "ustawienia nvidia 3d nie są zgodne". No ale po reinstalowaniu sterownika znowu mogę ustawić już dedykowaną. Jeżeli chodzi o inne gry to nie ma żadnego problemu z ustawieniem czy przełączeniem między geforce'm a intel'em.
Naprawdę nie uśmiecha mi się reinstalowanie za każdym razem tego samego sterownika, żeby sobie pograć w jedną grę.


RE: Problem z kartą graficzną (sterowniki) - peciaq - 19.02.2013 00:31

A przeczytać nazw działów to już ci się nie chciało? Jest odpowiedni dział na wątki o sterownikach. Przenoszę.

Sterowniki pobierzesz programem Slim Drivers.


RE: Problem ze sterownikami do karty graficznej w laptopie - yoozku - 19.02.2013 17:27

Faktycznie moje niedopatrzenie odnośnie działu, tak więc dziękuję za przeniesienie. Co do sterowników próbowałem Tym Slim Drivers'em. No i pobrało mi sterownik ale ciągle jest na tej samej zasadzie. Czyli sterownik się instaluje, odpalam grę w procesorem graficznym GeForce i później grę mogę odpalić tylko ze zintegrowaną kartą. A jest jakiś sposób na to, żeby odpalać laptopa wyłącznie z GeForce'm? Próbowałem w panelu sterowania wyłączyć Intela ale wtedy obraz mi się wyłączał, musiałem zrestartować laptopa, po restarcie faktycznie sterownik był wyłączony ale nie mogłem wejść do panelu nvidii.