Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem przy próbie ponownej instalacji z partycji recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem przy próbie ponownej instalacji z partycji recovery (/problem-przy-probie-ponownej-instalacji-z-partycji-recovery-30576-t)



Problem przy próbie ponownej instalacji z partycji recovery - micha09 - 03.02.2013 21:49

Witam, od tygodnia próbuje przeinstalować system. Płyty z windowsem dołączonej do laptopa nie miałem ale jest partycja recovery na dysku. Na początku myslałem, że po nacisnieciu F8 przy starcie instalacja sie rozpocznie. Jednak nie... Komunikat, że nie ma płyty. Więc poczytałem na forach i dowiedziałem się że za pomocą dell datasafe local backup muszę wypalić płytkę z tym systemem. Wypaliłem i próbuje znowu F8 przy starcie. I nic.. Znowu ten sam komunikat a nawet w języku Angielskim o.O (w załączniku zdjecia komunikatów)
Dodam jeszcze, że laptop ma 2 lata, system Windows 7 HP.


RE: Dell inspirion 15r- problem przy próbie ponownej instalacji z partycji recovery - thermalfake - 03.02.2013 22:52

Z tego co widzę po błędach to uwalony dysk hdd (błędy wejścia/wyjścia), to wykaże jego diagnostyka np narzędziami dostępnymi na płytach z systemami ratunkowymi.


RE: Dell inspirion 15r- problem przy próbie ponownej instalacji z partycji recovery - micha09 - 04.02.2013 19:35

płyty z systemem ratunkowym? Chyba czegos takiego nie mam. Czyli w gre wchodzi tylko czysty system operacyjny z plyty?


RE: Dell inspirion 15r- problem przy próbie ponownej instalacji z partycji recovery - thermalfake - 04.02.2013 23:02

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_live_CDs
To się ładuje tylko do ram i można pracować na nim do następnej sesji aż zresetujesz sprzęt. W tych pakietach jest wiele przydatnych narzędzi diagnostycznych - popularny hiren's boot cd.
Google w łapki i do poszukania informacji o takich programach jak mhdd, victoria, hd tune itp.