Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja windows 8 obok Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja windows 8 obok Windows 7 (/instalacja-windows-8-obok-windows-7-30263-t)



Instalacja windows 8 obok Windows 7 - brat321 - 24.01.2013 19:32

Witam, mam pytanie odnośnie instalacji Windows 8.
Mianowicie chciałbym zainstalować go jako drugi system.
Aktualnie posiadam Windows 7, jednak nie chcę go usuwać.
posiadam na płycie oryginalny Win 8.
i tutaj moje pytanie:

1. jak zainstalować ten system by nie utracić danych zapisanych na żadnej z partycji oraz programów używanych na Win 7
2. co zrobić by mieć możliwość wyboru systemu przy uruchomieniu komputera?
3.czy jest możliwość zainstalować system na tej samej partycji co Windows 7 ?
jeśli nie to czym podzielić partycje gdyż inne są jak wg mnie za duże na system (dysk 2TB)


RE: Instalacja windows 8 obok Windows 7 - thermalfake - 24.01.2013 20:03

(24.01.2013 19:32)brat321 napisał(a):  1. jak zainstalować ten system by nie utracić danych zapisanych na żadnej z partycji oraz programów używanych na Win 7

Na osobno wydzielonej partycji.

Cytat:2. co zrobić by mieć możliwość wyboru systemu przy uruchomieniu komputera?

Nic nie trzeba kombinować. Kod rozruchowy zostanie zaktualizowany i to tyle.

Cytat:3.czy jest możliwość zainstalować system na tej samej partycji co Windows 7 ?
jeśli nie to czym podzielić partycje gdyż inne są jak wg mnie za duże na system (dysk 2TB)

Nie ma.
Aplikacji masz multum. Zrób tylko tak aby partycja na win 8 była partycją podstawową. A więc na chwilę obecną przed podziałem musisz mieć max 3 takie partycje.


RE: Instalacja windows 8 obok Windows 7 - brat321 - 24.01.2013 20:34

więc na chwilę obecną mam partycję z systemem oraz trzy inne z danymi, nie wiem jak partycję z win 8 zmienić na podstawową niestety


RE: Instalacja windows 8 obok Windows 7 - thermalfake - 24.01.2013 21:28

Pokaż zrzut ekranowy czytelny z zarządzania dyskami (diskmgmt.msc).


RE: Instalacja windows 8 obok Windows 7 - brat321 - 25.01.2013 14:33

już dałem radę, wszystko działa, tylko nie wiem czy jest taka możliwość by programy które miałem zainstalowane na Win 7 działały bez ponownej instalacji na win 8?


RE: Instalacja windows 8 obok Windows 7 - thermalfake - 25.01.2013 23:41

Nie ma bo każdy OS ma swój rejestr systemowy a w nich wszystkie ustawienia wraz z informacjami zainstalowanych aplikacjach.