Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak usunąć hasło gościa w Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak usunąć hasło gościa w Windows 7? (/jak-usunac-haslo-goscia-w-windows-7-30262-t)



Jak usunąć hasło gościa w Windows 7? - dexth - 24.01.2013 19:19

Mam w sieci dwa komputery win7 i jeden winXP. Wprowadziłem hasło na konto gościa, nie używałem tego konta, zapomniałem je i teraz mam kłopot. Komputery Win7 mają wprowadzone hasło grupy domowej i nie ma między nimi problemów z wymianą plików. Do WinXP nie da się wprowadzić hasła grupy domowej i codziennie trzeba po połączeniu wprowadzać nazwę i hasło komputera na którym jest serwer. W ustawieniach grupy można by było na serwerze zapunktować w Centrum udostępniania "Wyłącz udostępnianie chronione hasłem", ale włąśnie to, że konto Gość ma ustawione hasło powoduje, że nie przyjmuje tego ustawienia. Poczytałęm trochę na forum i zresetowałem to nieznane hasło i udało się bo system poprosił mnie o wprowadzenie nowego. Myślałem, że problem się rozwiąże, i teraz będę mógł usunąć hasło. Nic z tego , po zalogowaniu się w konto Gościa i wyborze "Usuń hasło" dostaję komunikat, że system nie może wykonać takiej operacji. Przy próbie 'Zmień hasłoę też po wprowadzeniu starego i pozostawieniu okienek nowego hasła pustych jest podobnie. Nie wiem co powoduje, że nie mogę usunąć tego hasła. Może ktoś podpowie.


RE: Jak usunąć hasło gościa w Windows 7? - crooleeck - 26.01.2013 11:57

Jeżeli wersja wyższa niż Home Premium to:
Prawy klik na Komputerze -> Zarządzaj -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy -> Prawy klik na Gościu -> Ustawienia hasła -> Kontynuuj i potwierdzasz nie uzupełniając.